Hlavní navigace

Super Soused se rozšíří i do Brna

Sdílet

Gabriela Hájková 21. 1. 2016

Platforma Super Soused, která nabízí v Praze služby řemeslníků, domácích kutilů i pomocnic s úklidem, se rozšiřuje i do Brna.

Super Soused poskytuje služby v oblasti řemeslných prací, prací hodinových manželů, stěhování, zahradních prací, pomoci s technickými problémy s PC, TV a spotřebiči, domácími pracemi a úklidem.

Sjednání probíhá tak, že zájemce na web zadá svou poptávku a pak vyčkává na nabídky. Vybrat si může tu, která mu vyhovuje nejvíce ať už z hlediska ceny, kvality či referencí. Na provedení a ceně se zájemce domlouvá přímo s řemeslníkem.

Registrace na portálu i zadání poptávky a nabídky je bez poplatku. Řemeslník platí platformě provizi mezi 10 až 15 % z celkové ceny realizované zakázky.

Podle statistik platformy si zájemce Svého Super Souseda vybere průměrně za 3 dny, první nabídky (průměrně dostává čtyři) ale obvykle dostává do několika hodin. Nejčastější jsou poptávány úpravy a přestavby v domácnosti či řemeslnické práce (32%), drobné opravy či montáže v domácnosti (30 %) a úklid plus domácí práce (19 %).

Máme zkušenost, že klienti dnes už nepotřebují velké firmy s aparátem zaměstnanců. Spíše vyhledávají možnosti, jak se můžou rychle a flexibilně domluvit a přitom vykonanou práci nepřeplatit, vysvětlila Lívia Palásthyová, spoluzakladatelka projektu s tím, že cílem je zrealizovat sousedskou práci za sousedské ceny lidem v blízkém okolí.

Do budoucna by se měla platforma rozšířit do více měst a expandovat i na Slovensko a do okolních zemí. Zakladatelé plánují také rozšířit nabídku služeb například o pomoc starým lidem nebo o hlídání domácích mazlíčků.

Podobně zprostředkovaný úklid v Praze nabízí také start up LidskáSíla.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).