Studenti: Raději zvyšte DPH, nikoliv odvody

70 % českých studentů by uvítalo spíše další zvýšení daně z přidané hodnoty než mzdových odvodů. Ukázal to průzkum společnosti PwC.

České republice je dlouhodobě doporučováno, aby z důvodu zvýšení své konkurenceschopnosti změnila strukturu zdanění, a to snížením daňového a odvodového zatížení práce. Vybírání těchto daní a odvodů je však pro stát velmi jednoduché a pohodlné, protože to dělá vlastně zaměstnavatel, uvedl k průzkumu Peter Chrenko z Daňového a právního oddělení PwC, který byl v letech 2007 až 2010 náměstkem na ministerstvu financí. Nyní má ČR 15% sazbu daně z příjmů fyzických osob. DPH má dvě sazby (21 % základní, snížená 15 %). Od Nového roku bude zavedena i 10% sazba a to na léky, knihy a kojeneckou výživu.

Modrá pyramida nabízí Hypoúvěr s akčním úrokem Nafta zlevní až k 30 korunám za litr        
funtomas funtomovič aura:100
9. 12. 2014 17:05 Nový

Studenti

To byl průzkum mezi tzv. věžnými studenty z generace husákových dětí, nebo mezi tzv. Millenials (aka gen. Y), kteří budou raději na dávkách, než aby dělali práci, která je neba?

Každopádně, no a? Studenti je jen minorita, co takhle průzkumy v domovech důchodců? Jo aha, na školách je to jednodušší.

Ano, ČR je doporučováno změnit daňovou strukturu, ale nepamatuju se, že by nám MMF doporučoval zvýšit DPH. Co takhle daň z nemovitosti?

doktor
doktor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
9. 12. 2014 18:41 Nový

studenti

Ja si myslim, ze studenti do toho mohou kecat, az odvedou ze svych dani alespon prvni stovku do statniho rozpoctu ze sveho budouciho zamestnani..tak by akorat udelali starost svym rodicum, protoze co si budem, nazrat jim daji rodice a ti by nebyli moc radi, kdyby z kazdeho rohliku odevzdali do spolecne kasy 30% na DPH..
Ty zminene dane nemovitosti? Tim myslis snizit?? Ja predpokladam a doufam, ze ano, protoze toto je nejvetsi statni lichva nad vlastniky, kteri se nebali jit mnohdy do milionovych hypotek, nez krmit prekupniky s najmy