Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Stavební spořitelny očekávají další otřesy od Méďa Béďa - "Léta diskuzí ovlivnila rozhodování klientů". Ani omylem, soudruhu...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 10. 2013 14:56

  Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.uniqa.cz

  "Léta diskuzí ovlivnila rozhodování klientů". Ani omylem, soudruhu předsedo, rozhodování klientů ovlivnilo to, že se stavební spořitelny chovají jako banda dobytků - viz vypovídání starých smluv, neumožňování předčasného splacení meziúvěru (což bylo lákadlo, kvůli kterému spousta lidí dala přednost tomuto před hypotékou), atd. atd. ...

 • 2. 10. 2013 16:34

  Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz

  no tomu vypovidani smluv bych se moc nedivil. A co se tyka uveru u sporitelen tak ty byly pred par lety neprekonatelne! mluvim o standard uveru, meziuver je totalni nesmysl (kdy Vam pujcuji jakoby celou castku (Vase sporeni pokracuje nezavisle (takze platite vysoke uroky), nyni jsou zase levnejsi hypoteky proste to chce sledovat.
  Spis moc nechapu lidi treba kolega z prace mel nasporeno 420 tisic nechal si nacpat meziuver asi 1.100.000 a porad si myslel, ze plati uroky z toho rozdilu, kdyz pak zjistil ze kazdy mesic plati uroky z cele castky 1.100.000 a ze meziuver se nesplaci, takze po dobu meziuveru platite porad z toho 1,1 mice tak jeste volal do sporitelny, ze mu to pocitaji spatne :-)
  Kdyz nevi ani co podepsal a co je to meziuver to je tezke

 • 2. 10. 2013 20:04

  Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.docent.klfree.cz

  Ano, úroky platí pořád z toho 1,1 míče, nicméně mezitím mu naskakuhí úroky na spořicím účtu, ne?
  Meziúvěr na 1,1 mega byl asi blbost kdykoli, nicméně do nějakých 750 kKč to mohlo být před léty proti hypotéce výhodné - zvláště v kombinaci s tou lží, že meziúvěr můžete kdykoli předčasně splatit a zaplatíte navíc jen úroky za 2 měsíce.

 • 3. 10. 2013 0:22

  Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz

  K tomu předčasnému vypovídání smluv. SS nemůže svévolně vypovědět smlouvu, která ještě není dospořená do CC, od toho je definice ve VOP. Ovšem u přespořených částek to patrně možné je a ani bych se tomu nedivil. Ovšem ekonomicky to není zajímavé. V praxi neznám nikoho, co by to táhnul takto dlouho. A k tomu neumožnění předčasného splacení překlenováku u SS opět nevím, jak to myslíte. Pakliže bude smlouva trvat minimálně ty dva roky a bude splněno to OHČ (opět dle konkrétních VOP), pak v případě, že bude částka splacená, smlouva končí. Peníze ze spořicí části smlouvy se překlopí na úhradu toho překlenováku a ten okamžitě zaniká. Takto už jedu šesté SS a pokaždé jsem to využil zcela bez problémů. Přes SS jsem koupil už pár bytů a realizoval několik rekonstrukcí a tento postup běžně využívám. Je nesmysl splácet hypotéku dvacet let, když to můžu splatit za dva tři roky. A na to ten překlenovák je ideální.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).