Hlavní navigace

Stavební spořitelny daly pokutu od ÚOHS k soudu

Sdílet

Ivana Ševčíková 15. 6. 2007

Všechny stavební spořitelny, které Úřad pro ochranu hospodářské soutěže obvinil z kartelu při zdražování poplatků a stanovil jim pokutu v celkové výši 55 milionů korun, podaly nebo se právě chystají podat správní žalobu na pravomocné rozhodnutí ÚOHS z dubna letošní roku. Termín pro doručení žaloby vyprší příští úterý.

Ačkoliv si spořitelny nejsou vědomy žádného porušení zákona na ochranu hospodářské soutěže, je ÚOHS opačného názoru a trvá na tom, že se Českomoravská stavební spořitelna, Stavební spořitelna ČS, Modrá pyramida, Raiffeisen, Hypo a Wüstenrot v roce 1997 dohodly na nedovolené výměně informací. Každý měsíc si pak navzájem měly posílat komplexní informace o výsledcích svého podnikání, čímž zneužily společného dominantního postavení a jednaly ve vzájemné shodě při stanovování poplatků za služby svým klientům.

Českomoravská stavební spořitelna má zaplatit 20,5 milionu, Stavební spořitelna ČS 11,7 milionu, Modrá pyramida devět milionů, Raiffeisen dostala sankci 5,3 milionu, Hypo 4,6 milionu a Wüstenrot 3,9 milionu korun. Na zaplacení pokuty mají spořitelny ještě měsíc.

Zdroj: ČTK

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).