Hlavní navigace

Stáří vozu, jeho cena a způsob zabezpečení. Co ještě má vliv na cenu havarijního pojištění?

Sdílet

Havarijní ručení je na rozdíl od povinného ručení dobrovolné a v případě dražších typů vozů se cena za roční pojistné může vyšplhat i na několik desítek tisíc korun. Na výslednou částku má však vliv více faktorů. Vyplynulo to z informací, které zveřejnila společnost SHERLOG SecurityCar

Prvním z nich je stáří samotného vozu. Lidé často pojistku přeplácí, protože auto s plynoucím časem svou hodnotu mění a částka, na kterou bylo pojištěno například před rokem či dvěma už neodpovídá skutečné ceně vozu. Proto se vyplatí jednou za rok nebo za dva pojistku změnit.

Některé pojišťovny vám také nabídnou nejrůznější typy slev, například za zabezpečení vozu  jako alarm, imobilizér, zámku na řadící páce atd.

Kromě toho můžete při sjednávání pojištění ušetřit peníze za pojistné, když si vše sjednáte on-line. V takovém případě se sleva pohybuje mezi 20 – 25 %. Při výběru samotného pojištění je pak potřeba zvážit, co vzhledem ke stáří vozu a jeho stavu potřebujete v pojištění mít a co je naopak zbytečné.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 1. 2019 17:47

    Tomáš (neregistrovaný) 176.74.128.---

    To 100% souhlasím. :) alarmy a takový srandy překoná každý :D já si nechal od kamoše doporučit mechanický zámek a super.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).