Hlavní navigace

Stále více lidí si půjčuje na náhlé výdaje

Sdílet

Arsen Lazarevič 5. 4. 2013

Podle společnosti Proficredit si na náhlé výdaje půjčuje už dvě třetiny Čechů a to nejvíce na náhlé výdaje nebo drobné opravy v domácnosti.  Půjčky jsou pro ně řešením, jak rychle přijít k penězům: Nejčastěji si lidé půjčují na splátku naléhavých výdajů, tedy třeba na opravu spotřebiče nebo auta, konstatoval mluvčí Profi Credit Tomáš Plšek.

Druhým nejčastějším důvodem, proč si lidé půjčují, jsou děti – více než čtvrtina rodičů (27 %) se upíše kvůli úvěru na volnočasové aktivity či tábor. 3 % lidí si také půjčují kvůli svým partnerům. 

Nejhorším řešením je to, že si lidé berou půjčku na splácení jiné půjčky, konstatoval Plšek. Zatímco 63 % Čechů si většinou sjednalo úvěr či půjčku jen jednou, Poláci nebo Slováci si půjčují i několikrát za sebou.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 4. 2013 14:13

  Hmm (neregistrovaný) 178.72.200.---

  Titulek - Stále více lidí si půjčuje na náhle výdaje, a pod tím další článek s titulkem - Lidé půjčky odmítají.... Tak se v tom čert vyznej.

 • 5. 4. 2013 15:36

  arsen.lazarevic

  Dobrý den, nejspíše myslíte tento článek: http://www.mesec.cz/aktuality/stale-vice-lidi-odmita-pujcky/ . Jednalo se o výzkum společnosti CVVM, který hodnotil přijatelnost půjčování peněz. Přece ale to, že půjčky nejsou pro více lidí přijatelné ještě neznamená, že si lidé peníze v nouzi nepůjčí. Zvláště při dnešní hospodářské krizi.

 • 5. 4. 2013 17:03

  Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---

  Však to neznamená, že se to vylučuje. Může se snížit celkový počet lidí, kteří si půjčují, ale zároveň se může klidně mezi těmito dlužícími lidmi zvýšit procento těch, kteří si půjčují na splacení náhlých výdajů. Chápu, že to může na první pohled zmást, na ten druhý to však není nerozum. Otázkou pak zůstává pouze, nakolik jsou oba články pravdivé.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).