Šrotovné Slovensku pomohlo, tvrdí statistiky

Zavedení státního příspěvku na koupi nového automobilu výměnou za likvidaci starého, tzv. šrotovné, významně pomohlo slovenskému automobilovému trhu. Počet registrací osobních a malých nákladních aut byl v dubnu meziročně vyšší o 17,11 procent. Podle slovenského Sdružení automobilového průmyslu se v dubnu zaregistrovalo 10 902 vozidel.

Již v březnu, kdy bylo šrotovné zavedeno, zaznamenalo Sdružení nárůst počtu registrací, a to o 2,54 procenta oproti loňskému březnu. V březnu bylo celkem zaregistrováno 7 698 vozidel. Po prvních dvou měsících letošního roku, před zavedením šrotovného, činil meziroční propad až 40,39 procenta.

Za první čtyři měsíce letošního roku bylo na Slovensku zaregistrováno 27 tisíc aut, což však bylo téměř o 13 procent méně než ve stejném období loňského roku. Stát prostřednictvím dvou vln šrotovného podpořil prodej více než 40 000 nových aut.

Lidí bez práce přibylo Krize se projevila i na trhu nebankovních finančních produktů        
MoB
MoB (neregistrovaný)
11. 5. 2009 14:29 Nový

Opravdu?

A jak to ještě pomohlo, kromě více zaregistrovaných aut? Kolik z těch aut bylo na splátky? Kolik z těch lidí nebude mít v budoucnu na splácení? Kolik těch aut nebo jejich významných částí bylo vyrobeno na Slovensku? ... Ale to je fuk. Hlavně že to "pomohlo".