Spočítejte si...

Zavřít

Spoříte si ve druhém pilíři? Pak má exekutor smůlu

Spoříte si ve 2. pilíři? Pak až do odchodu do penze nemůžete na tyto peníze „sáhnout“ jak vy, tak exekutor. Podle Exekutorské komory to však pro klienty nemusí být vždy přínosem: Mohlo by jít o záchrannou brzdu. V některých případech by tyto peníze mohly posloužit jako užitečná ‚krabička poslední záchrany‘, například před dražbou bytu dlužníka, uvedla mluvčí exekutorské komory Petra Báčová.

Paradoxem však je, že pokud dojde na vyplácení penze z druhého pilíře, pak na tyto peníze exekutor už sáhnout může: Srážky budou činěny nad nezabavitelné minimum, které se pravděpodobně bude vypočítávat ze zákonného a dobrovolného systému důchodu, říká Báčová.

Více než polovina akciových společností má utajeného vlastníka Hypotéka vás může vyjít levněji než placení nájmu        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
15. 1. 2013 15:30 Nový

nejak mi unikl smysl tohoto clanku

celé vlákno

Clanek v podstate rika obecne znamou vec, ze na penize ve II. pilir nemuze krome "znarodneni" nikdo sahnout tedy anu vy ani kdokoli jiny (exekutor), a po dovrseni duchodoveho veku lze na ne sahnout jako na cokoli jineho.

Zajimal by me myslenkovy pochod autora, kdyz to psal

arsen.lazarevic aura:96
15. 1. 2013 16:52 Nový

Re: nejak mi unikl smysl tohoto clanku

celé vlákno

Dobrý den, pokládal jsem to jako zajímavé a i přesto, že to co jste napsal je logické a správné, jistý paradox v tom přeci jen je :-)