Hlavní navigace

Společnost Visa spustila v Evropě Visa Direct. Peníze si lidé posílají v reálném čase

Sdílet

Společnost Visa spustila v Evropě novou platformu s názvem Visa Direct. Ta umožňuje provádět platby v reálném čase, a to mezi osobami, firmami a klienty, ale i mezi firmami.

V rámci platformy si uživatel převede peníze na Visa účet a při jejich odeslání je má příjemce k dispozici okamžitě. Visa Direct je ověřená platforma, která umožňuje technologickým firmám, obchodníkům a finančním institucím reagovat na poptávku po platbách v reálném čase, říká Marcel Gajdoš, country manager Visa pro Česko a Slovensko.

Platforma je založena na API, které jsou dostupné v rámci Visa Developer Platform a obchodníci ji budou moci využívat od prvních měsíců roku 2018. Platforma je spuštěna ve spolupráci se společností Worldpay.

Evropská Visa také vydala požadavek, aby vydavatelé karet umožnili platby v reálném čase do října 2018. Platby v reálném čase umožňují vydavatelům zaslat finance držiteli karty nejpozději do 30 minut od schválení transakce.

API (Application Programming Interface) je termín pro rozhraní využívané k programování aplikací s využitím přesně definovaných metod komunikace mezi jednotlivými softwarovými komponentami.

V bankovnictví umožňuje připojit aplikace partnerů ke dvěma typům dat. První jsou veřejně dostupná data, jako je umístění bankomatů banky, otevírací doby poboček, mapa výběrových míst či kurzovní lístek.

Druhým typem dat jsou klientská data jako zůstatek na účtu, historie plateb, seznam platebních karet a jejich limitů a podobně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).