Hlavní navigace

Špatná nálada táhla dolů pražskou burzu. Vítězem dne KIT Digital

Sdílet

Jiří Hovorka 13. 4. 2011

Včerejší vývoj indexu pražské burzy korespondoval s celosvětovou negativní náladou a tak uzavřel s více jak 2% propadem. Výrazně tomu napomohla včerejší zpráva číslo jedna, kterou byl první obchodní den bez nároku na dividendu u akcií Komerční banky. Podle očekávání otevírala KB poklesem o čistou výši dividendy (270 CZK – 15 % srážková daň = 229,50 Kč) k cenám 4150 CZK. Nicméně prohlubující se negativní nálada na trzích poslala i akcie KB o něco níže (denní minimum 4060 korun). Na těchto úrovních se ale začala ozývat řada kupců a závěreční kurz vytáhli na 4075 CZK (-7,2 %), komentuje její včerejší vývoj analytik společnosti Cyrrus Dušan Jilčík.

Bouřlivě se včera vyvíjel kurz akcie developera ECM. Jako by k posledním opozdilcům dorazila zpráva o insolvenčním řízení vyvolané Českou spořitelnou a akcie se drtivě propadla k historicky nejnižším kotacím poptávky 36 CZK (zobchodovaná minimální cena byla 41,50 CZK; –42 %), uvádí Jilčík. Podle burzovních pravidel se s akcií několikrát přestalo obchodovat, což tu v negativním slova smyslu bylo naposledy také na developerech Orco a ECM. Odpoledne ale soud insolvenční návrh zamítl a akcie ECM korigovaly své ztráty na –7,5 % při ceně 67 CZK.

Nejlépe si včera vedla nejmladší akcie pražské burzy, technologická firma KIT Digital. Zpráva o další akvizici, tentokrát firmy ioko365 Ltd. za 79 mil. USD, avizovala rychlý start vzhůru o cca 7% v předobchodní fázi amerického trhu Nasdaq, píše Jilčík. Očekávaný vysoký růst nakonec celkový negativní sentiment trhu srazil na růst o 3,29 % na 204 korun. KIT Digital tak při úspěšné a ziskové konsolidaci (začlenění) těchto akvírovaných firem může být v budoucnu velmi atraktivní co se týče růstu cen akcií, uzavírá Jilčík.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).