Hlavní navigace

Špatná ekonomika drží Čechy doma. Exotika je pro ně příliš drahá

Sdílet

Kromě samotných spotřebitelů nyní pociťují špatnou ekonomickou situaci na vlastní kůži také cestovní kanceláře. Češi totiž šetří pro strýčka příhodu a zimní dovolené v exotických destinacích raději odkládají na „tučnější“ léta. Vyplývá to z ankety ČTK mezi cestovními kancelářemi.

Podle Jana Papeže z Asociace cestovních kanceláří se pokles prodeje týká nejvíce zájezdů s charterovými lety v ceně od 20 do 30 tis. Kč na osobu.

Vrstva obyvatel se středními příjmy v současné době cítí finanční nejistotu, uvedl Jaromír Beránek z analytické společnosti Mag Consulting s tím, že podle něj si tito lidé místo zimního koupání dopřáli vánoční a silvestrovské pobyty na horách.

Největší propad v počtech prodaných zájezdů se týká zejména Dominikánské republiky, Kuby a Thajska.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 1. 2012 9:58

  Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.uniqa.cz

  ... proč si je pan Papež jistý, že Češi sedí doma a nejezdí za exotikou se zahraničními cestovkami, nebo v případě Thajska sami.

 • 17. 6. 2019 14:07

  Teodorek (neregistrovaný) 185.60.107.---

  Mě teda doma nic nedrží. Daleko radši pojedu na dovolenou k moři, než abych byl v ČR. Tady jsem celý rok, tak se chci alespoň jednou taky někam podívat. Vybíráme si all inclusive zájezdy https://nalastminute.cz/all-inclusive-zajezdy/ , abychom se na dovolený nemuseli o nic starat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).