Hlavní navigace

Soukromý rychlík do Ostravy nevyjede, projekt skončil

Sdílet

Radek Luzar 21. 9. 2007

Rychlík RTexpress nebude konkurovat Českým drahám na trase mezi Prahou a Ostravou. Společnost Railtrans totiž oznámila, že ruší projekt, který měl v plánu vozit cestující levněji než pendolina.
Vlaky RTexpres měly na plánovanou trasu vyrazit již loni v prosinci. Společnost Railtrans však pro jejich provoz nezískala potřebná povolení. Projekt tehdy odložila. Situace se od té doby pro firmu nevyvíjela dobře, v září jí došla trpělivost a celý projekt vzdala. Přispěla k tomu například nepropustnost tratí z Prahy na východ.
Rekonstrukce železničního koridoru snížila kapacitu tratě přes Libeň a Běchovice. Naše vlaky by tak musely vyjíždět z méně významných stanic Smíchov a Vršovice, řekl iDNES.cz jednatel Railtrans Petr Šimral.
Situaci budeme sledovat. Pokud se změní, budeme o projektu znovu uvažovat, řekl iDNES.cz druhý jednatel firmy Radan Stift.

Z Prahy do Ostravy chce za tři roky vyrazit soukromými vlaky také Student Agency. I tato společnost tvrdí, že bude jezdit levněji než pendolino a její vozy budou prý dokonce hezčí.

Zdroj: idnes.cz

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).