Hlavní navigace

Soud podivně smetl ze stolu důkazy proti nekalému postupu ČSOB

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 12. 2. 2010

Československá obchodní banka, která je nechvalně známá z neférových obchodů s vybranými devizovými obchodníky, podivně uspěla u Městského soudu v Praze, kde se projednávala kauza vůči společnosti Exchange.

Společnost Exchange v roce 2007 zažalovala ČSOB kvůli vypovězení účtů a nekalé snaze banky přebírat její klienty. Banka si vytvářela záznamy se jmény klientů společnosti Exchange včetně informací o objemech směněných částek. Obchodníci ČSOB se pak zaměřili na uvedené firmy ve snaze odlákat je od Exchange.

Spor se dál vyhrotil poté, co ČSOB vypověděla Exchange všechny devizové účty, ačkoli tato směnárenská společnost je jedním z největších devizových obchodníků v zemi a ČSOB přinášela nemalé zisky.

Soud vyslechl pouze jednu stranu sporu a smetl ze stolu všechny naše důkazy. Takový postup považujeme za nehorázný a odvoláme se, řekl generální ředitel společnosti Exchange Mikuláš Šveda.

Banka vám účet zruší, když se jí „nelíbíte“

Rušení účtů ke konkurenčnímu boji ČSOB již několikrát využila a své zkušenosti s ní má i další devizový obchodník, společnost Akcenta. U ní to došlo až tak daleko, že jí začala rušit účty i ČSOB na Slovensku a k ní se přidaly další slovenské banky. Akcentě se podařilo úspěšně bránit stížností k Antimonopolnímu úřadu Slovenské republiky. O problému informovala i Česká televize, a to jak o samotném kartelu, tak i o následné pokutě, kterou ČSOB dostala.

Proti Akcentě použila stejný nástroj i Raiffeisenbank, která ji v říjnu loňského roku uzavřela všechny její účty.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).