Hlavní navigace

Současná politická situace může zapříčinit zpomalení ekonomiky

Sdílet

Jan Spilka 21. 11. 2006

Současná politická nejistota, která trvá již půl roku, může ovlivnit negativně vývoj tuzemské ekonomiky a zpomalit její růst.

Dle šéfa mise Mezinárodního měnového fondu v ČR Subhashe Thakura je nejvyšší čas rozjet nutné reformy, protože ekonomika je ve fázi růstu, který nebude trvat věčně.Máme obavy, že kvůli politické nejistotě může dojít k odklonu od dobrého kurzu ekonomiky. Je třeba se proto vyvarovat určitého populismu a pocitu sebeuspokojení, uvedl Thakur.

Odklad přijetí eura podle expertů z MMF neznamená pro českou ekonomiku velkou hrozbu, ale opět zdůrazňuje, že ČR potřebuje velkou reformu veřejných financí.

Zdroj: ČTK

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 3. 2007 15:34

  Jan (neregistrovaný)
  Je velice dobře že neustále odkládá příjetí EURA. My EURO vůbec nechceme. Už národ by se mě probudit a uvědomit že Evropská unie stojí za hovno a EUro taky stojí za hovno. Jestli někdo v referendum o příjetí EURA bude hlasovat pro příjetí EURA ,tak půjde na odstřel!
 • 18. 3. 2007 17:56

  Radek (neregistrovaný)
  Kdybyste místo vulgarismů použil argumenty, možná byste mohl svůj názor lépe obhájit. Krom toho Vám zřejmě uniklo, že všichni, kdo hlasovali pro vstup do EU zároveň hlasovali pro přijetí eura.
 • 26. 4. 2007 22:57

  Jan (neregistrovaný)
  Ahoj chytráku, tohle nejsou vulgarismi. V referendu se hlasovalo o přístoupení k EU, ale o EURU nepadla ani zmínka. Referendum bylo nevhodnou dobu protože bylo vyhlášeno na červen v roce 2003, touhle dobou byly odpůrci na dovolený zahranicemi, takže nemohlo vstupu do EU zabránit, ale účas byla pouze 58% s toho hlasovalo pro vstu do EU 34% a proti vstupu hlasovalo 23%, což je rozdíl 11%, a taky v tom referendum byly chyby 42% o referendu se nedozvědělo protože zkurupuvaná vláda neposkytla informace všem rozhlasovým stanicí o že včervnu 2003 konalo referendum.
  1. jsou velké jak plachty nevejdou se do peněženky
  2. máme slabou ekonnomiku a stabiltu
  3. bankám se 100% zvednou náklady např. předělání bankomatu
  4 referendum z manipuloval Vladimí Špidla
  5. Malý výplaty a důchody.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).