Současná politická situace může zapříčinit zpomalení ekonomiky

Současná politická nejistota, která trvá již půl roku, může ovlivnit negativně vývoj tuzemské ekonomiky a zpomalit její růst.

Dle šéfa mise Mezinárodního měnového fondu v ČR Subhashe Thakura je nejvyšší čas rozjet nutné reformy, protože ekonomika je ve fázi růstu, který nebude trvat věčně.Máme obavy, že kvůli politické nejistotě může dojít k odklonu od dobrého kurzu ekonomiky. Je třeba se proto vyvarovat určitého populismu a pocitu sebeuspokojení, uvedl Thakur.

Odklad přijetí eura podle expertů z MMF neznamená pro českou ekonomiku velkou hrozbu, ale opět zdůrazňuje, že ČR potřebuje velkou reformu veřejných financí.

Zdroj: ČTK

Za dárky letos průměrný Čech utratí skoro 8000 Kč České dráhy prodaly již 10 tisíc jízdenek přes internet        
Jan
Jan (neregistrovaný)
18. 3. 2007 15:34 Nový

fuj euro

celé vlákno
Je velice dobře že neustále odkládá příjetí EURA. My EURO vůbec nechceme. Už národ by se mě probudit a uvědomit že Evropská unie stojí za hovno a EUro taky stojí za hovno. Jestli někdo v referendum o příjetí EURA bude hlasovat pro příjetí EURA ,tak půjde na odstřel!
Radek
Radek (neregistrovaný)
18. 3. 2007 17:56 Nový

Re: fuj euro

celé vlákno
Kdybyste místo vulgarismů použil argumenty, možná byste mohl svůj názor lépe obhájit. Krom toho Vám zřejmě uniklo, že všichni, kdo hlasovali pro vstup do EU zároveň hlasovali pro přijetí eura.
Jan
Jan (neregistrovaný)
26. 4. 2007 22:57 Nový

Re: fuj euro

celé vlákno
Ahoj chytráku, tohle nejsou vulgarismi. V referendu se hlasovalo o přístoupení k EU, ale o EURU nepadla ani zmínka. Referendum bylo nevhodnou dobu protože bylo vyhlášeno na červen v roce 2003, touhle dobou byly odpůrci na dovolený zahranicemi, takže nemohlo vstupu do EU zabránit, ale účas byla pouze 58% s toho hlasovalo pro vstu do EU 34% a proti vstupu hlasovalo 23%, což je rozdíl 11%, a taky v tom referendum byly chyby 42% o referendu se nedozvědělo protože zkurupuvaná vláda neposkytla informace všem rozhlasovým stanicí o že včervnu 2003 konalo referendum.
1. jsou velké jak plachty nevejdou se do peněženky
2. máme slabou ekonnomiku a stabiltu
3. bankám se 100% zvednou náklady např. předělání bankomatu
4 referendum z manipuloval Vladimí Špidla
5. Malý výplaty a důchody.