Spočítejte si...

Zavřít

SOS: Eurofinancial CZ používá nekalé obchodní praktiky

Společnost EUROFINANCIAL CZ s.r.o., která se zabývá zprostředkováním produktů finančního trhu, používá podle Sdružení obrany spotřebitelů nekalé obchodní praktiky. Podle spotřebitelů, kteří se na sdružení obrátili, společnost uzavírá se zájemci smlouvy o poskytování poradenství v oblasti pojištění a dalších finančních produktů a za to vyžaduje zaplacení částky 22 900 Kč. Příjemce má pro společnost získávat další klienty, za což mu slibuje provizi. Ale pokud se spotřebitel rozhodne od smlouvy odstoupit, je povinen výše uvedenou částku zaplatit jako smluvní pokutu anebo uzavřít životní pojištění na dobu minimálně tří let. Podle sdružení však o částku přijde vždy. Proto se SOS rozhodlo podat na jednání společnosti podnět České národní bance, která dozoruje oblast podnikání této společnosti.

V uvedeném jednání spatřujeme nekalou obchodní praktiku podle § 4 zákona 634/1992 Sb. o ochraně spotřebitele, kdy podnikatel užívá v rozporu s požadavky odborné péče praktiky, které jsou způsobilé poškodit spotřebitele a v praxi k tomuto poškozování skutečně dochází, vysvětluje Jana Teplá, právnička SOS. Navíc jsou obchodní praktiky zaměřeny na studenty, kteří jsou pro svůj nižší věk a nedostatečné zkušenosti, zranitelnější. Vzhledem ke způsobu užívání psychického nátlaku a manipulaci při uzavírání těchto smluv lze uvažovat i o porušení zákazu užívání agresivních praktik, dodává.

Více informací: Tisková zpráva SOS

DTZ: Ceny bytů v některých regionech mohou vzrůst až o 60 % Češi si v důchodu přejí hlavně cestovat        
ef
ef (neregistrovaný)
4. 11. 2009 20:00 Nový

reseni problemu

Hledám klienty, kteří se cítí být poškozeni jednáním společnosti EF CZ, s.r.o. (dříve Eurofinancial) pro společný postup. Ozvěte se prosím: reseniproblemu@volny.cz