Hlavní navigace

Sobotka: Deficit 70 miliard je málo, navýšíme výdaje

Sdílet

Arsen Lazarevič 29. 4. 2015

Premiér Bohuslav Sobotka odmítl navrhovaný rozpočet Andreje Babiše, který by měl vytvořit celkový deficit ve výši 70 miliard Kč. Sobotka však chce údajně navýšit některé výdaje.

Nelíbí se jim ten deficit. Tam byly návrhy, abychom šli na deficit 85 miliard, uvedl Babiš k úternímu jednání koaliční rady. Za svým návrhem ale stojí. Myslím, že ten rozpočet je postaven racionálně. Problém je, že ministerstva nechtějí šetřit, poznamenal.

Babiš také nechce do konce svého volebního období zavádět sektorové daně nebo zvyšovat daně právnickým osobám, což jsou návrhy, které požaduje ČSSD. Není přijatelný ani vyšší deficit, ani sektorová daň, řekl.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 4. 2015 22:33

  pk (neregistrovaný) ---.dragon.cz

  Pokud bude Sobotka trvat na zadlužování republiky, měl by se aktuálně zaměřit na dění v Řecku. To je směr , krerým nás vede.

 • 29. 4. 2015 22:41

  miki (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  A myslíte, že ho to trápí? V klidu bude utrácet stylem po mě potopa, kupovat si hlasy voličů dokud to půjde a až to nepůjde, tak nastoupí na chvilku pravice. Ty nepopulární kroky budou na ní, čímž zase Oranžovej půjde do sedla. Do pokud neumřeli, tak se tam střídají dodnes.

 • 30. 4. 2015 7:13

  jk (neregistrovaný) ---.stz.rev-fortech.cz

  Pošlete Bohuša pracovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).