Hlavní navigace

Sníží stavební spořitelny poplatek za uzavření smlouvy?

Sdílet

Jiří Hovorka 6. 1. 2010

Rok 2009 skončil a s ním i bonusové akce některých stavebních spořitelen. Stavební spořitelna České spořitelny ale nyní přišla s lákavě vypadající novinkou. V tiskové zprávě avizuje snížení poplatku za uzavření smlouvy a za navýšení cílové částky z 1 % na 0,5 %. Nadšení ale mírně opadne, pokud tuto nabídku prozkoumáte detailněji. Poplatek sice byl snížen, ale nově se v sazebníku objevuje jeho minimální výše (neplatí pro navýšení cílové částky).

Ta je nastavena na 1500 Kč a v praxi to znamená, že poplatek ve výši 0,5 % zaplatí jen ti, kteří uzavřou smlouvu s cílovou částkou minimálně 300 000 Kč.

I tak se ale jedná zatím o ojedinělé snížení poplatku, který u všech stavebních spořitelen (s výjimkou některých stavebních spoření pro děti a mládež) dělal až doposud 1 %. Uvidíme, jak zareaguje konkurence. Třeba se již brzy dočkáme snížených poplatků bez dodatečných podmínek.

Pokud aktuálně uvažujete o uzavření stavebního spoření, pak můžete za dodržení určitých podmínek na poplatku ušetřit u Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS) a u Raiffeisen stavební spořitelny (RSTS). ČMSS nabízí při uzavření smlouvy do konce ledna prémii až 1500 Kč, RSTS až 2000 Kč do konce března. Podmínkou u RSTS je zůstatek na účtu stavebního spoření ke konci dubna alespoň 20 000 Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).