Spočítejte si...

Zavřít

Sníží stavební spořitelny poplatek za uzavření smlouvy?

Rok 2009 skončil a s ním i bonusové akce některých stavebních spořitelen. Stavební spořitelna České spořitelny ale nyní přišla s lákavě vypadající novinkou. V tiskové zprávě avizuje snížení poplatku za uzavření smlouvy a za navýšení cílové částky z 1 % na 0,5 %. Nadšení ale mírně opadne, pokud tuto nabídku prozkoumáte detailněji. Poplatek sice byl snížen, ale nově se v sazebníku objevuje jeho minimální výše (neplatí pro navýšení cílové částky).

Ta je nastavena na 1500 Kč a v praxi to znamená, že poplatek ve výši 0,5 % zaplatí jen ti, kteří uzavřou smlouvu s cílovou částkou minimálně 300 000 Kč.

I tak se ale jedná zatím o ojedinělé snížení poplatku, který u všech stavebních spořitelen (s výjimkou některých stavebních spoření pro děti a mládež) dělal až doposud 1 %. Uvidíme, jak zareaguje konkurence. Třeba se již brzy dočkáme snížených poplatků bez dodatečných podmínek.

Pokud aktuálně uvažujete o uzavření stavebního spoření, pak můžete za dodržení určitých podmínek na poplatku ušetřit u Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS) a u Raiffeisen stavební spořitelny (RSTS). ČMSS nabízí při uzavření smlouvy do konce ledna prémii až 1500 Kč, RSTS až 2000 Kč do konce března. Podmínkou u RSTS je zůstatek na účtu stavebního spoření ke konci dubna alespoň 20 000 Kč.

Pro výhody při platbě kartou je nutné se registrovat Vrátit pojistné chtějí od státu už i města        
MoB
MoB (neregistrovaný) ---.warnet.cz
6. 1. 2010 18:07 Nový

Re: Sníží stavební spořitelny poplatek za uzavření smlouvy?

Ach jo… tento „velký“ poplatek někoho zneklidňuje? Za vedení hypotéčního úvěru si banky berou desetinu té sumy každý měsíc. Kam se hrabe jednorázový poplatek u stavebních spořitelen… :(

Méďa Béďa
Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.docent.klfree.cz
6. 1. 2010 21:08 Nový

Malé připomenutí...

Za určitých podmínek můžete u ČMSS ušetřit… No jistě, liška podšitá ale zapomíná oznámit, že v loňském roce v tichosti zdražila poplatek za vedení účtu z 290,– Kč na 310,– Kč…