Hlavní navigace

Sloučení firem v rámci skupiny Unipetrol

Sdílet

Skupina Unipetrol dnes oznámila fúzi akciové společnosti Chemopetrol, akciové společnosti Unipetrol Rafinérie a společnosti s ručením omezeným Unipetrol RPA do společnosti s ručením omezeným Unipetrol RPA. Sloučení firem proběhlo v rámci transformace skupiny Unipetrol a jeho cílem je zjednodušení řízení, snížení nákladů a zvýšení prosperity skupiny.

Společnosti Chemopetrol a Unipetrol Rafinérie zaniknou bez likvidace, veškerý jejich majetek, práva a závazky včetně závazků z pracovněprávních vztahů přejdou na společnost Unipetrol RPA, s.r.o. Zápis do obchodního rejstříku se uskuteční u ústeckého soudu dnes, dokončení fúze předpokládáme do konce letošního roku, uvedl pro ČTK jeden z jednatelů firmy Unipetrol RPA Petr Sosík.

Nástupnická organizace, Unipetrol RPA, která byla založena za účelem fúze, převezme všech 2 200 zaměstnanců Chemopetrolu a 80 pracovníků Unipetrol Rafinérie. Výše základního kapitálu společnosti Unipetrol RPA dosahuje 200 000 korun, ale do svých pasiv, konkrétně do svého rezervního fondu, zahrne i základní kapitál Chemopetrolu a Unipetrolu Rafinérie v celkové výši 11,587 miliardy korun. Hodnota pasiv, která po sečtení dosáhne 17,991 miliardy korun, zůstane nezměněna, později uskutečníme zpětnou rekvalifikaci z rezervního fondu do základního kapitálu Unipetrol RPA, opět bez změny pasiv, doplnil Sosík.

Zdroj: ČTK

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).