Hlavní navigace

Slevu na dítě uplatníte s partnerem i oba v jednom roce

Sdílet

V daňové poradně se nám stále množí dotazy na téma daňových slev. U slevy na poplatníka je to snadné, i když máte zdanitelné příjmy jen po část roku, tuto slevu uplatňujete v plné výši za celý rok. Jak je to ale u slevy na dítě?

Od 1.1.2010 do 30.6.2010 uplat­ňoval daňovou slevu na dítě můj bývalý manžel. Od 1.7.2010 slevu na dítě neuplatňuje. Já jsem od 2.12.2010 zaměs­tnaná ale v zúčtování mzdy za prosinec mi nebyla sleva na dítě uplatněna . Podávám si daňové přiznání za rok 2010 a chci se zeptat, zda ve svém daňovém přiznání mohu uplatnit slevu na dítě za toho půl roku, kdy ji již manžel neuplatňoval nebo ji mohu uplatnit jen za prosinec, kdy jsem byla zaměstnaná?

Pavel Zahradník, daňový poradce: Slevu na dani můžete v daňovém přiznání uplatnit bez ohledu na to, zda jste byla zaměstnaná, avšak uplatnění daňového bonusu (kdy daňové zvýhodnění je větší než vypočtená daňová povinnost) je umožněno pouze poplatníkům s příjmy (kromě tzv. ostatních příjmů) za zdaňovací období ve výši alespoň šestinásobku minimální mzdy.  V tomtéž kalendářním měsíci zdaňovacího období může daňové zvýhodnění na totéž dítě uplatnit pouze jeden poplatník.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).