Hlavní navigace

Slev a letáků je rekordní množství. Jak na Vánocích ušetřit?

Arsen Lazarevič

Množství slev je rekordní, stejně jako množství roznesených letáků. Například společnost Česká distribuční letos roznesla nejvíce letáků za 20 let a najala si kvůli tomu 500 nových distributorů. Je to pro nás rekordní rok. Odhadujeme tedy, že letos se v ČR roznesou čtyři miliardy letáků, řekl ředitel České distribuční Petr Sikora. Napilno má také Česká pošta. K tématu čtete: Na návštěvě u České pošty. Miliony balíků nejen z Číny (GALERIE+VIDEO)

Obchody se také zaměřují spíše na luxusnější zboží, o které je větší zájem: V rámci předvánočních prodejů jsou zákazníci velmi citliví na ceny, a proto se jim snaží obchodníci vycházet maximálně vstříc. V rámci vánočních prodejů tak sortiment nabízí v několika slevových vlnách, zejména kosmetiku a hračky, o které je o Vánocích největší zájem, uvedla manažerka Svazu obchodu a cestovního ruchu pro obchod a vztahy s EU Hana Carvová. Jak ušetřit na vánočních dárcích? Čtěte: Jak ušetřit na vánočních nákupech?

Ušetřit také můžete na vánočních půjčkách, u některých obchodníků nakoupíte zboží bez navýšení. Čtěte více: Vánoční půjčky bez navýšení: Které se vyplatí?

Našli jste v článku chybu?