Hlavní navigace

Slev a letáků je rekordní množství. Jak na Vánocích ušetřit?

Sdílet

Arsen Lazarevič 20. 12. 2013

Množství slev je rekordní, stejně jako množství roznesených letáků. Například společnost Česká distribuční letos roznesla nejvíce letáků za 20 let a najala si kvůli tomu 500 nových distributorů. Je to pro nás rekordní rok. Odhadujeme tedy, že letos se v ČR roznesou čtyři miliardy letáků, řekl ředitel České distribuční Petr Sikora. Napilno má také Česká pošta. K tématu čtete: Na návštěvě u České pošty. Miliony balíků nejen z Číny (GALERIE+VIDEO)

Obchody se také zaměřují spíše na luxusnější zboží, o které je větší zájem: V rámci předvánočních prodejů jsou zákazníci velmi citliví na ceny, a proto se jim snaží obchodníci vycházet maximálně vstříc. V rámci vánočních prodejů tak sortiment nabízí v několika slevových vlnách, zejména kosmetiku a hračky, o které je o Vánocích největší zájem, uvedla manažerka Svazu obchodu a cestovního ruchu pro obchod a vztahy s EU Hana Carvová. Jak ušetřit na vánočních dárcích? Čtěte: Jak ušetřit na vánočních nákupech?

Ušetřit také můžete na vánočních půjčkách, u některých obchodníků nakoupíte zboží bez navýšení. Čtěte více: Vánoční půjčky bez navýšení: Které se vyplatí?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).