Hlavní navigace

Sdružení obrany spotřebitelů žaluje Finpomoc.cz

Sdílet

Redakce 31. 3. 2008

Minulý týden proběhlo na Obvodním soudě pro Prahu 1 jednání ve sporu SOS – Sdružení obrany spotřebitelů proti úvěrové společnosti Finpomoc.cz, s.r.o.. SOS podalo na Finpomoc.cz žalobu, kterou se domáhá na společnosti zdržení protiprávního jednaní, ještě v červenci loňského roku. Reagovalo touto žalobou na velké množství stížností spotřebitelů, kteří se na SOS obrátili. Stěžovali si na způsob sjednávání podmínek v rámci úvěrových smluv. Podle klientů jsou smluvní ustanovení nepřiměřená.

Problémy vznikaly zejména v případě, kdy se klienti dostali do rozporu s úvěrovou smlouvou. Nejčastěji se jednalo o drobné prodlení se splacením některé splátky – např. na zaplacení hned té první měl klient přibližně 3 dny. Finpomoc.cz klienty často okamžitě sankcionovala vysokými smluvními pokutami a zároveň je nutila ke splacení celého úvěru, nechybělo ani nařčení z trestného činu podvodu hned v prvním dopise, který od úvěrové společnosti obdrželi.

Soudní jednání však bylo odročeno na 9. června 2008, a to zejména pro nedostatek času, který byl třeba pro rozsáhlejší dokazování. Sdružení obrany spotřebitelů předkládá řadu důkazů k tomu, že praxe sjednávání rozhodčích doložek ve spotřebitelských smlouvách může být protiprávní a v mnohých evropských zemích je zakázaná.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).