Hlavní navigace

Sázkaři na volbách vydělali

Arsen Lazarevič

Zatímco sázkové kanceláře počítají ztráty, sázkaři se radují. Ani nízké kurzy je neodradili a ve velkém sázeli na vítězství Miloše Zemana.

Celkové tržby ze sázek na prezidentské volby u nás přesáhly 29 milionů korun. Protože lidé výsledek trefovali poměrně dobře, tak na výhrách vyplatíme zhruba o 5 % více, než jsme přijali, uvedl mluvčí Fortuny Petr Šraina s tím, že se podle něj naplnilo základní sázkařské pravidlo, které tvrdí, že když vyhraje favorit, tak se radují hlavně sázkaři.

Nejvíce svůj tiket zúročil klient Sazky, který vsadil v květnu minulého roku. Ze vsazených 9000 Kč tak díky tehdejšímu kurzu 20:1 bude inkasovat 180 000 Kč, řekl mluvčí Sazky sázkové kanceláře Václav Jalovecký.

Podle sázkových kanceláří byla první prezidentská volba jednoznačně nejsázenější politickou událostí v historii.

Našli jste v článku chybu?
  • 29. 1. 2013 10:52

    V.Mlich (neregistrovaný) ---.mrp.cz

    Nechápu, jak může sázková kancelář prodělat. Kdysi jsem dělal program na sázky na koně, kde se jako vstupní parametr zadala minimální očekávaná tržba, poměry mezi jednotlivými koni a procento zisku. V okamžiku dosažení tržby bylo dosaženo i procento zisku a kursy už neovlivňovaly počátečné odhady, ale výhradně vsazené částky. Drželo to zisk naprosto přesně. Jedině když bookmaker nepřiznal favorita, dal mu outsiderský kurs, lidi to neprokoukli a jeho kámoš těsně před startem na něj vsadil tisícovku, tak sice vyhrál 20 tisíc, ale při tržbě 200 tisíc na dostih to se ziskem prakticky nehlo.