Hlavní navigace

Sázkaři na volbách vydělali

Sdílet

Arsen Lazarevič 28. 1. 2013

Zatímco sázkové kanceláře počítají ztráty, sázkaři se radují. Ani nízké kurzy je neodradili a ve velkém sázeli na vítězství Miloše Zemana.

Celkové tržby ze sázek na prezidentské volby u nás přesáhly 29 milionů korun. Protože lidé výsledek trefovali poměrně dobře, tak na výhrách vyplatíme zhruba o 5 % více, než jsme přijali, uvedl mluvčí Fortuny Petr Šraina s tím, že se podle něj naplnilo základní sázkařské pravidlo, které tvrdí, že když vyhraje favorit, tak se radují hlavně sázkaři.

Nejvíce svůj tiket zúročil klient Sazky, který vsadil v květnu minulého roku. Ze vsazených 9000 Kč tak díky tehdejšímu kurzu 20:1 bude inkasovat 180 000 Kč, řekl mluvčí Sazky sázkové kanceláře Václav Jalovecký.

Podle sázkových kanceláří byla první prezidentská volba jednoznačně nejsázenější politickou událostí v historii.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 1. 2013 10:52

    V.Mlich (neregistrovaný) ---.mrp.cz

    Nechápu, jak může sázková kancelář prodělat. Kdysi jsem dělal program na sázky na koně, kde se jako vstupní parametr zadala minimální očekávaná tržba, poměry mezi jednotlivými koni a procento zisku. V okamžiku dosažení tržby bylo dosaženo i procento zisku a kursy už neovlivňovaly počátečné odhady, ale výhradně vsazené částky. Drželo to zisk naprosto přesně. Jedině když bookmaker nepřiznal favorita, dal mu outsiderský kurs, lidi to neprokoukli a jeho kámoš těsně před startem na něj vsadil tisícovku, tak sice vyhrál 20 tisíc, ale při tržbě 200 tisíc na dostih to se ziskem prakticky nehlo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).