Hlavní navigace

Rok 2008 nebyl příznivý pro výstavbu nákupních center

Sdílet

Jiří Velinský 6. 1. 2009

V Česku se vloni postavilo pouze šedesát procent původně plánované plochy v nákupních centrech. Vyplývá to ze statistik společnosti Cushman and Wakefield, zveřejněných dnes.

Z celkem 250 tisíc plánovaných metrů čtverečních ve 14 nákupních centrech se vloni otevřelo 150 tisíc metrů čtverečních v devíti centrech. Plocha této maloobchodní kategorie tak přesáhla 1,9 milionu metrů čtverečních. V České republice tak připadá 186 metrů čtverečních plochy nákupních center na tisíc obyvatel. Průměr Evropské unie je 200 metrů čtverečních na tisíc obyvatel. Česko je tak mírně pod průměrem „sedmadvacítky“, ale převyšuje hodnoty všech zemí střední a východní Evropy. Například Slováci disponovali ke konci loňského roku jen 137 metry čtverečními nákupních ploch na tisíc obyvatel.

Zdroj: MediaFax

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 1. 2009 12:53

    Jouda (neregistrovaný)
    Myslím, že už těch nákupních center je tady víc než dost. Zastavují plochu, kterou by bylo lépe využít pro sport, rekreaci. Myslí si to i více "normálních" lidí, kteří proti tomu nešvaru nic nenadělají, na rozdíl od vlivných, kteří z toho mají tučné příjmy a z toho důvodu jim životní prostředí může být ukradené a obyčejní lidé také.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).