Hlavní navigace

Revolut má za sebou první měsíc bez ztráty. Fintechová firma teď míří do USA a Austrálie

Sdílet

Jiří Hovorka 27. 2. 2018

Fintech projekt Revolut hlásí, že v prosinci loňského roku se poprvé dostal do takzvaného bodu zvratu. Poprvé tak firma nepodnikala se ztrátou. Revolut, který se zaměřuje na levné mezinárodní převody, hlásí za rok 2017 meziroční nárůst transakcí o více jak 700 procent na 1,5 miliardy.

Firma se chlubí také rychlým růstem nových klientů, když jen v posledních dvou měsících jejich počet narostl o polovinu na 1,5 milionu. V lednu Revolut ohlásil také prvních deset tisíc klientů z Česka. Podle údajů firmy používá 350 tisíc klientů služby Revolutu denně.

I když je povzbuzující vidět, že náš byznys model funguje, není momentálně naší prioritou dostat se do zisku. Zaměřujeme se na expanzi do co nejvíce zemí světa. Další v pořadí jsou USA, Singapur a Austrálie, říká Nikolay Storonsky, zakladatel Revolutu.

Revolut cílí na lidi, kteří potřebují posílat peníze v různých měnách. Nabízí nahrání peněz na účet, který se spravuje přes mobilní aplikaci. Dalším uživatelům služby pak můžete posílat peníze okamžitě v 25 různých měnách. Služba přitom slibuje výhodnější kurzy, než jaké dávají banky nebo společnosti zaměřené na přeposílání peněz. Vychází z mezibankovních sazeb, ke kterým nedává přirážku.

K účtu je možné si za šest euro dokoupit platební kartu MasterCard, se kterou pak lze platit za stejné kurzy, za jaké se posílají peníze mezi uživateli služby, a bez poplatků u obchodníků. Do částky 200 eur měsíčně je také možné vybírat peníze z bankomatů zdarma, po překročení této sumy si služba účtuje dvě procenta z výběru.

Aplikace nabízí také půjčky nebo nákup virtuálních měn Bitcoin, Ether a Litecoin.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).