Hlavní navigace

Revolut hlásí deset tisíc uživatelů z Česka. Start-up láká na výhodné platby

Sdílet

Jiří Hovorka 19. 1. 2018

Fintech projekt Revolut získal dva měsíce po svém vstupu do Česka 10 tisíc uživatelů. Londýnský start-up, který má ve 42 evropských státech přes milion uživatelů, rychlý růst v Česku přičítá spolupráci s místní start-up scénou, konkrétně jmenuje coworkingový prostor Node5.

Revolut cílí na lidi, kteří potřebují posílat peníze v různých měnách. Nabízí nahrání peněz na účet, který se spravuje přes mobilní aplikaci. Dalším uživatelům služby pak můžete posílat peníze okamžitě v 26 různých měnách. Služba přitom slibuje výhodnější kurzy, než jaké dávají banky nebo společnosti zaměřené na přeposílání peněz. Vychází z mezibankovních sazeb, ke kterým nedává přirážku.

Nevýhodou pro české uživatele zatím je, že účet ve službě Revolut zatím nejde „dotovat“ platbou v českých korunách. Je třeba využít platbu v cizí měně převodem nebo přes platební kartu. Platí to i přesto, že platby z peněz, které už na účtu jsou, je možné posílat i v korunách.

K účtu je možné si za šest euro dokoupit platební kartu MasterCard, se kterou pak lze platit za stejné kurzy, za jaké se posílají peníze mezi uživateli služby, a bez poplatků u obchodníků. Do částky 200 eur měsíčně je také možné vybírat peníze z bankomatů zdarma, po překročení této sumy si služba účtuje dvě procenta z výběru.

Aplikace nabízí také půjčky nebo nákup virtuálních měn Bitcoin, Ether a Litecoin.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 1. 2018 17:16

  ViR

  Dovolil bych si poopravit tvrzení, že Revolut vstoupil do Česka před dvěma měsíci ;-). To zde totiž pouze udělal propagační akci (a snad zřídil nějaké lokální zastoupení), ale dostupný je zde mnohem déle, neb je od samého počátku k dispozici všem rezidentům v Evropském hospodářském prostoru, tedy i českým. Já využívám jeho služby od léta 2016, a pokud se nemýlím, tak redaktor Měšce pan Chvátal také (doporučuji konzultaci v rámci redakce).

  Dále, v Revolutu je opravdu možné mít "podúčty" v 26 měnách, a to (od počátku října 2017) včetně CZK, přičemž ke každé měně existuje sběrný bankovní účet s číslem IBAN, na který lze posílat platby v té které měně, s tím, že do reference se uvede osmimístné číslo klienta služby Revolut (vedle společných sběrných účtů pro každou měnu má každý klient k dispozici ještě "unikátní" národní účet v GBP a "unikátní" IBAN pro SEPA platby v EUR).

  Nicméně, je zřejmé, že podúčet (resp. wallet) vedený v CZK dotovat platbou v CZK lze, a to zasláním českých korun na IBAN GB14 LOYD 3080 1294 0018 45, s uvedením osmimístné osobní reference.

  "Drobný problém" ovšem je, že tento korunový účet je ve Velké Británii a nikoli v ČR, neboli půjde o mezinárodní převod (SWIFT), což je z českých bank poněkud nákladnější až zatraceně drahé :-) A kartou bohužel přímo CZK "dotovat" nelze (to je možné jen u 9 měn).

  Levněji tedy vyjde do Revolutu poslat EURa (buď jako SEPA platbu, nebo vhodnou platební kartou) a následně je vyměnit zpět na CZK. Samozřejmě s tím, že je nutno EURa pořídit co nejvýhodněji. Možností je více, přičemž nejhorší je zpravidla směna deviz ve vlastní bance :-D.

  Pokud se týká karty Revolut, je možné pořídit si buď plastovou (první za poštovné 6 EUR), nebo jen virtuální (první zdarma). Plastová je nyní standardně Mastercard, v beta testování je i VISA (mám obě, VISA zatím občas zazlobí). Virtuální karta může být výhodná pro uživatele karty "Curve" (imaginecurve), neb se tím ušetří poštovné za "revoluční kartu".

  Jinak případným novým uživatelům důrazně doporučuji přečíst si podmínky služby a FAQ a dodržovat pravidla, protože automatický bezpečnostní systém velmi snadno kartu či celý účet zablokuje, podpora nestíhá, a odblokování i v řádu mnoha dnů až týdnů není výjimkou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).