Řekové nechtějí platit své dluhy

Řecká vláda se snaží věřitele přesvědčit k odepsání velké části dluhů. Alespoň podle řeckého listu Ta Nea. Je však otázkou, zdali to bude stačit. Ochota Řecka provést tvrdá úsporná opatření je totiž velmi malá.  

Řecko prochází tvrdou krizí a nic nenasvědčuje, že by se situace v dohledné době změnila. Nezaměstnanost se loni v říjnu meziročně zvýšila o třetinu na 903 tisíc nezaměstnaných, což je 18,2 % aktivního obyvatelstva. Nezaměstnanost nejvíce postihuje mladé mezi 15 a 25 lety, v této kategorie dosáhla 45,5 %. V aténském regionu je nezaměstnaných 19,2 % lidí, předloni v říjnu jich bylo jen 14,4 %. Řekové možná brzy vystřídají Španělsko, kde je v rámci Evropské unie nezaměstnanos­t nejvyšší. Ve třetím čtvrtletí roku 2011 dosáhla 21,11 %. 

Chcete jít do předčasného důchodu? Někteří z vás si od letoška pohorší Pracujeme dlouho a stále méně lenošíme        
boban
boban (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
14. 1. 2012 7:58 Nový

Řekové nechtějí platit své dluhy

celé vlákno

a proc by to meli platit Řekové? at to zaplati clenove vlady, poslanci a ruzni zlodeji a podvodnici za poslednich 20 let, a to nejen v Řecku, ale vsude po Evrope, proc by mela trpet nevinná 90% populace za zlodejny a podvody tzv. elit? proberte se uz konecne a ukazte prstem na konkretni viniky, jak snadne je poukazovat na celek, hanba takovym clankum...

navycom
navycom (neregistrovaný) ---.cust.centrio.cz
1. 2. 2012 17:05 Nový

Re: Řekové nechtějí platit své dluhy

celé vlákno

Mozna proto, ze vedeli jak hospodarily vlady Recka a presto je volili.