Hlavní navigace

RegioJet ruší čtyři linky. Nebude jezdit třeba z Prahy do Varšavy nebo Hradce Králové

Sdílet

Jiří Hovorka 26. 1. 2018

Dopravce RegioJet zruší v prvním čtvrtletí roku 2018 některé autobusové linky, které jsou nejméně vytížené. Firma to vysvětluje nutností přesunout autobusy na nejvytíženější trasy, vysvětluje server zdopravy.cz, který na rušení linek upozornil.

Jedná se dohromady o 6–8 spojů denně v každém směru, což z celkového počtu vypravovaných autobusových spojů RegioJet představuje omezení minimálního rozsahu, řekl ke změnám v jízdním řádu mluvčí firmy Aleš Ondrůj.

Jako první přijde na řadu jedna z nejnovějších linek z Prahy do Strakonic a německého Pasova, kde skončí provoz už 28. ledna. Od 2. února skončí provoz na lince Praha – Varšava. Později pak mají skončit během dalších týdnů linky z Prahy do Hradce Králové a Náchoda a Trutnova a z Brna do Českých Budějovic.

Už v lednu firma omezila kvůli expanzi vlakového spojení do Vídně autobusy do rakouské metropole i z Prahy do Brna. Končí také s linkou z Prahy do Osla. Autobusy RegioJet nebudou dočasně jezdit také do Hamburku kvůli přípravě otevření autobusových linek na německém trhu. Zde pak autobusy RegioJet nabídnou násobně větší počet spojů, než tomu bylo doposud.

Od ledna naopak spustil dopravce nové spojení autobusy z Vídně do Budapešti, vyjmenovává server zdopravy.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 2. 2018 18:14

    Vojta (neregistrovaný) 188.120.195.---

    Jančura se nejprve postaral o zrušení konkurence na lince Č.Budějovice-Brno a nyní sám tuto linku zruší. O cestující mu vůbec nejde.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).