Hlavní navigace

Regiojet chystá pravidelný noční vlak do Polska, plánuje jej spustit na jaře 2021

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 30. 12. 2020

RegioJet plánuje na jaře 2021 spustit pravidelné spojení nočními vlaky na trase Praha – Krakow – Przemysl a zpět. Ke vstupu na polský trh získal veškerá povolení.  V minulých dnech udělil souhlas s přístupem k infrastruktuře a k přidělení tras polský Úřad železniční dopravy UTK.

Ve stanici Przemysl Glowny bude přímý garantovaný přestup na návazný spoj RegioJet a ukrajinského partnerského dopravce do Lvova. Přesné datum zahájení provozu bude stanoveno v návaznosti na zrušení omezení cestování spojená s Covid-19. Předběžně se RegioJet připravuje na zahájení provozu na přelomu března a dubna 2021.

Vstup na polský trh byl delší dobu v našich plánech. Od jara 2021 nabídneme denně v každém směru spojení Krakova, Przemysle a Lvova s Prahou, Olomoucí a dalšími městy v České republice. Cestující budou mít na palubě k dispozici plný rozsah služeb tak, jak jej znají z ostatních spojů RegioJet včetně kávy zdarma, připojení k internetu a dalších služeb, říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.

Vlak bude provozován jako noční spoj s odjezdem z Prahy, Przemysle a Krakova ve večerních hodinách a s ranním příjezdem do cílových stanic. Na výběr výběr budou spací vozy i vozy se sedačkami.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).