Reakce na Ukrajinu: ceny akcií padají a ropa zdražuje

Nejistá situace na Ukrajině spojená s vojenskými manévry Ruska znepokojila trhy. Největší zásah utrpěla ruská burza, která se propadá o sedm procent. Rubl potom oslabil na historická minima. Klesají také evropské burzy, ta pražská o citelných 1,7 %.

Stoupají naopak ceny ropy. Severomořská ropa Brent vystoupala až na 111,24 dolaru, tedy nejvyšší hodnotu od začátku tohoto roku. Trhy se obávají další eskalace násilí a vyhrocení vztahů Západu a Ruska, které ruskou intervencí na Krymu začíná nabírat reálných obrysů.

Je třeba platit sociální a zdravotní pojištění z autorských honorářů? České spořitelně klesl zisk na 15,59 miliardy korun        
Pardál II
Pardál II (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz
3. 3. 2014 12:20 Nový

No jo

Doufám že celkově komodity do půl roku v mém portfoliu zabodují na tolik,že si udělám ze zisku z nich příjemnou dovolenou např.na Cubě?

Jery
Jery (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
10. 3. 2014 12:21 Nový

Ochrana ruských občanů na Krymu

Je mě líto ruských občanů žijících na Krymu, kteří si myslí, že je chce Rusko, potažmo prezident Putin, ochránit.
Pro pana Putina jsou jen důvodem, prostředkem pro boj o Ukrajinu.
Oni na to doplatí nejvíce až procitnou co je záměrem pana prezidenta Putina. Jestliže je pan prezident Putin ochoten nechat umírat normální obyvatele Sýrie, aby si ochránil své vojenské základny a přístup do Středozemního moře pak ten samý princip použije i na Krymu a Ukrajině. On se nikdy nevzdá své vojenské základny na Krymu, aby tím ztratil přístupy přes Černé moře do Středozemní moře a do Severní Afriky. Pak je mě opravdu lidsky líto všech Rusů, kteří si myslí, že je pan prezident Putin chce opravdu chránit, oni jsou jen mostem k jeho mocenským choutkám. Všechny kroky tomu nasvědčují i vysílání demagogické ruské televize místo té Ukrajinské na Krymu. Ruští občané Krymu přece nemusí vše vědět, že?
"Sláva novému Napoleonovy".