Hlavní navigace

Raiffeisenbank se stala strategickým partnerem Asociace rodinných firem

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 11. 1. 2022

Na konci roku 2021 se Raiffeisenbank stala strategickým partnerem Asociace rodinných firem. Banka o tom informovala v tiskové zprávě. Raiffka se tak chce ještě více zaměřit na segment rodinných firem. Partnerství bude probíhat nejen v oblasti marketingu a prezentace banky a asociace v rámci tohoto segmentu trhu, ale součástí spolupráce je rovněž snaha o podporu a propagaci segmentu rodinných firem veřejnosti.

Uvědomujeme si význam rodinných firem a jejich nezastupitelnou roli v rámci českého hospodářství, což nás přivedlo k myšlence stát se partnerem Asociace rodinných firem, zdůvodňuje rozhodnutí banky Václav Štětina, ředitel firemního obchodu Raiffeisenbank.

Rodinné firmy jsou pro banku atraktivním segmentem trhu. Podle dostupných statistických dat generují české rodinné firmy odhadem 40 % HDP, zatímco ve světě je to až 80 %. Záměrem Raiffeisenbank je být těmto firmám partnerem na cestě k realizaci jejich cílů. Raiffka se zaměřuje jak na segment malých a středních společností s kapitalizací v rozsahu od 50 milionů do 1,5 miliardy korun, tak i na transakce v segmentu velkých společností s kapitalizací nad 1,5 miliardy korun.

Na dotaz Měšce, kdy rodinné firmy budou moci z této spolupráce benefitovat, reagovala Petra Kopecká, tisková mluvčí banky: V tuto chvíli připravujeme, a v nejbližších dnech představíme, detailní parametry zvýhodněné nabídky pro rodinné firmy, která bude doplněna i o nabídku a možnost dalších poradenských služeb v oblasti strategie a realizace generační obměny, nástupnictví a rodinného podnikání. Tato naše nabídka bude určena nejen pro členy asociace, ale pro všechny subjekty splňující podmínky rodinné firmy. Naší ambicí a společným zájmem s ARF je rovněž mapování problematiky rodinných firem ve všech relevantních oblastech jejich podnikání a propagaci rodinného podnikání vůči veřejnost.

Kromě Asociace rodinných firem ještě existuje projekt Asociace malých a středních podnikatelů s názvem Rodinný podnik. V tomto projektu z bank spolupracuje Equa bank (nyní patřící Raiffeisenbank) s nabídkou bezplatných platebních účtů a Národní rozvojová banka, s nabídkou zvýhodněných úvěrů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).