Hlavní navigace

Raiffeisen investiční společnost nabídne dva nové fondy

Sdílet

Gabriela Hájková 10. 2. 2016

Raiffeisen investiční společnost nabízí dva nové fondy. Prvním je Raiffeisen fond udržitelného rozvoje a druhým Raiffeisen fond globálních trhů. Jedná se o flexibilní smíšené fondy vytvořené v rámci tzv. Master–Feeder (řídící fond-podřízený fond) struktury.

Raiffeisen fond udržitelného rozvoje je konstruován jako trvale udržitelný. Jedná se
o smíšený podřízený fond, který investuje minimálně 85 % svého majetku do řídícího fondu Raiffeisen-Nachhaltigkeitsfonds-Mix,
vysvětluje zpráva Raiffeisen investiční společnosti s tím, že řídící fond pak vkládá alespoň 51 % majetku do podniků, které jsou na základě sociálních, ekologických a etických kritérií klasifikovány jako dlouhodobě udržitelné.

Raiffeisen fond globálních trhů je podřízený fond investující nejméně 85 % svého majetku do řídícího fondu Raiffeisen-Global-Aktien. Ten zase vkládá minimálně 51 % majetku do podniků v Severní Americe, Evropě nebo rozvinutých zemí v Pacifiku. Řídící fond může dále investovat do dluhopisů, konvertibilních dluhopisů či nástrojů peněžního trhu, jejichž emitenty mohou být mj. vlády, nadnárodní emitenti i podniky, a rovněž do derivátů
(ke spekulacím a k zajištění),
doplňuje zpráva.

Oba nové produkty vznikly podle tiskového prohlášení z již existujících fondů se souhrnným majetkem ve výši cca 800 milionů korun. Raiffeisen fond udržitelného rozvoje vychází z Raiffeisen fondu pravidelných investic a Raiffeisen fond globálních trhů zase z Raiffeisen fondu akciových trhů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).