Spočítejte si...

Zavřít

Půjčku si podle průzkumu bere každý třetí student. Rodiče o tom nevědí

Třetina studentů od 21 do 26 let přiznala, že má půjčku kterou pokrývá náklady na studium. Rodičům o těchto dluzích ale neřekne 90 % z nich. 15 % zadlužených studentů není schopnost své závazky splácet včas. Vyplývá to z průzkumu společnosti Fair Credit.

Podle výsledků si 66 % studentů na své studium vydělává dlouhodobou prací či brigádou a zbylá třetina tyto potřeby řeší půjčkou. Důvodem je nedostatek času na práci ke studiu, nemožnost sehnat brigádu a nebo prostě jen pohodlnější způsob, jak se momentálně dostat k penězům.

80 % zadlužených studentů ale stejně plánuje závazky splácet z nahodilých brigád nebo kapesného. Průměrně si studenti půjčili částku 13 500 korun na necelý rok.

Českomoravská stavební spořitelna nabízí v soutěži peníze, poukázky nebo slevy Pozor na předváděcí akce, hromadně se tam porušují předpisy        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz
11. 8. 2015 11:09 Nový

je to celkem logicke

celé vlákno

ja pred par lety skoncil vejsku a naprosta vetsina tech co si brali pujcku si ji brala nikoli na "studium", ale na parby a studentske akce nebo na nakup elektroniky! Rodice jim vetsinou platili vse potrebne, tedy cestu, ubytovani, jidlo + male kapesne. Je tedy jasne, ze to 90% studentu doma nereklo, pac by museli rict rodicum, ze je sice zivi hezky, ale oni chteji poradne parit a zit naplno a na to uz jim nezbyva, tak ze si tedy berou uver... to by je asi kazdy rodic hnal vidlema :-)

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
11. 8. 2015 19:00 Nový

Re: je to celkem logicke

celé vlákno

To já znám jednoho, co ve škole pospává, protože chodí večer a v noci vykládat vagony. A vydělané peníze pak prožírá s kamarády. Doma by mu na to také nedali. Ale musí to dělat, jinak by byl sociálně vyloučený.

Mr Titcomb Brown
Mr Titcomb Brown (neregistrovaný) 105.10.187.---
13. 8. 2015 17:54 Nový

Redakčně smazáno

4. 7. 2016 11:27 redakčně smazáno, důvod: ***SPAM***
JUDr. David Vozák
JUDr. David Vozák (neregistrovaný) 213.235.66.---
21. 8. 2015 13:23 Nový

Re: Půjčku si podle průzkumu bere každý třetí student. Rodiče o tom nevědí

Dobrý den.
Zadlužování mladých lidí v souvislosti se vzděláním je jev, který je i pro vyspělé ekonomiky jevem obvyklým. Za nebezpečné ale považuji, že velká část studujících nemá plán, jak bude svůj dluh veřiteli hradit. Jedná se o velmi nebezpečnou situaci, která snadno sklouzne do vleklých finančních problémů. Důvod spatřuji v poměrně nízké finanční gramotnosti mladých lidí, kteří se stávají gramotnějšími až v důsledku nabytých zkušeností, než v důsledku vzdělávání.
Hezký den JUDr. David Vozák