Hlavní navigace

První pilíř se možná rozdělí, bohatí dostanou více

Sdílet

Arsen Lazarevič 14. 11. 2014

Důchodová komise v současnosti pracuje na scénáři rozdělení 1. pilíře důchodového systému na dvě části. Z první části by lidé dostávali rovný důchod, z té druhé by se odvíjel podle části, kterou zaplatili na odvodech. Bývalý premiér a ex-komisař Vladimír Špidla mluví dokonce o individuálních účtech s tím, že by systém garantoval i minimální penzi osobám s nízkými výdělky a odvody.

Ta moje myšlenka byla nevytvářet zcela novou architekturu, nýbrž v rámci především současného průběžného systému udělat změny, které mohou být ve svém důsledku velmi významné. A druhá úvaha byla – protože existuje třetí pilíř a tam platí totéž – nezavádět žádný čtvrtý, pátý, šestý, nýbrž rozumným způsobem zreorganizovat ten, který nyní existuje, řekl Špidla. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 11. 2014 9:34

  Karel (neregistrovaný) 188.122.208.---

  Zjevně není dobře, aby důchodovou "reformu" připravoval člověk s několikatisícovými měsíčními příjmy z našich daní. Ztrácí přehled o realitě.

 • 16. 11. 2014 11:41

  Norman (neregistrovaný) 2001:1a48:5:----:----:----:----:----

  Chtěl jste asi napsat s příjmy několikasetti­sícovými.....­..

 • 18. 11. 2014 9:16

  Karla (neregistrovaný) 176.74.132.---

  Pokud zůstane jen I. pilíř a III. pilíř, o který není až takový zájem, či spíše zájem opadá, a najednou kde se vzal tu se vzal opět Špidla, který byl uklizen do Evropského parlamentu, tak spasí svými akademickými debatami důchodový účet. A bohatí dostanou více, ti si asi spoří jinde a ze základního pilíře by asi neměli odebírat více, i když přispívají na SP a ZP více, p. Špidla má snad strach z čeho bude živ, opravdu je velmi vzdálen od reality.
  Ustanoví se a zaplatí další komise a problém bude tlačen dále dopředu.
  Má snad p. Špidla pocit, že člověk s jeho příjmy by měl čerpat více z důchového systému, než ten kdo dře, firma mu platí část mzdy bokem, aby ušetřila a na odvodech mu jde málo. No zkuste se ozvat a jste bez práce úplně.
  Pánové, co o tom budou rozhodovat by měli sloužit lidem, a né systém jim, už jen co odčerpá z našich daní /myslím jeho plat/, tím, že ho napadají myšlenky, které vážně nic opět nevyřeší.....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).