Spočítejte si...

Zavřít

První pilíř se možná rozdělí, bohatí dostanou více

Důchodová komise v současnosti pracuje na scénáři rozdělení 1. pilíře důchodového systému na dvě části. Z první části by lidé dostávali rovný důchod, z té druhé by se odvíjel podle části, kterou zaplatili na odvodech. Bývalý premiér a ex-komisař Vladimír Špidla mluví dokonce o individuálních účtech s tím, že by systém garantoval i minimální penzi osobám s nízkými výdělky a odvody.

Ta moje myšlenka byla nevytvářet zcela novou architekturu, nýbrž v rámci především současného průběžného systému udělat změny, které mohou být ve svém důsledku velmi významné. A druhá úvaha byla – protože existuje třetí pilíř a tam platí totéž – nezavádět žádný čtvrtý, pátý, šestý, nýbrž rozumným způsobem zreorganizovat ten, který nyní existuje, řekl Špidla. 

Počet exekucí znovu nebezpečně roste, věřitelé se bojí nového zákona Dnes od dvanácti hodin začíná den dopravy zdarma        
Karel
Karel (neregistrovaný) 188.122.208.---
15. 11. 2014 9:34 Nový

Re: První pilíř se možná rozdělí, bohatí dostanou více

celé vlákno

Zjevně není dobře, aby důchodovou "reformu" připravoval člověk s několikatisícovými měsíčními příjmy z našich daní. Ztrácí přehled o realitě.

Norman
Norman (neregistrovaný) 2001:1a48:5:----:----:----:----:----
16. 11. 2014 11:41 Nový

Re: První pilíř se možná rozdělí, bohatí dostanou více

celé vlákno

Chtěl jste asi napsat s příjmy několikasetti­sícovými.....­..

Karla
Karla (neregistrovaný) 176.74.132.---
18. 11. 2014 9:16 Nový

opět další komise a Špidla???

Pokud zůstane jen I. pilíř a III. pilíř, o který není až takový zájem, či spíše zájem opadá, a najednou kde se vzal tu se vzal opět Špidla, který byl uklizen do Evropského parlamentu, tak spasí svými akademickými debatami důchodový účet. A bohatí dostanou více, ti si asi spoří jinde a ze základního pilíře by asi neměli odebírat více, i když přispívají na SP a ZP více, p. Špidla má snad strach z čeho bude živ, opravdu je velmi vzdálen od reality.
Ustanoví se a zaplatí další komise a problém bude tlačen dále dopředu.
Má snad p. Špidla pocit, že člověk s jeho příjmy by měl čerpat více z důchového systému, než ten kdo dře, firma mu platí část mzdy bokem, aby ušetřila a na odvodech mu jde málo. No zkuste se ozvat a jste bez práce úplně.
Pánové, co o tom budou rozhodovat by měli sloužit lidem, a né systém jim, už jen co odčerpá z našich daní /myslím jeho plat/, tím, že ho napadají myšlenky, které vážně nic opět nevyřeší.....