Hlavní navigace

Průzkum: Více než polovina lidí nemá životní pojištění

Sdílet

Gabriela Hájková 16. 1. 2015

Životní pojištění nemá skoro polovina Čechů. Každý desátý Čech má ale naopak sjednané životní pojistky dvě. Nejčastěji si tento produkt zakládají živitelé rodin, kteří mají hypotéku. Vyplývá to z průzkumu, který pro Pojišťovnu České spořitelny zpracovala společnost Ipsos.

Podle odpovědí si nikdy životní pojištění nesjednalo 28 % respondentů. Platnou smlouvu má v současnosti 45 % dotázaných. Z toho 84 % z nich má jednu smlouvu, 12 % smlouvy dvě a 4 % tři a více smluv.

Většinou se Češi podle průzkumu pojišťují sami, jen třetina jich má na smlouvě pojištěné i děti a partnery.

Chcete se o životním pojištění dozvědět víc? Informace najdete v sekci o životním pojištění

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 1. 2015 14:53

  bambam (neregistrovaný) 62.209.192.---

  Je pro mě překvapující, že ŽP má již prý polovina lidí. Docela tomu nevěřím a zajímalo by mne, zda je skupina respondentů natolik vypovídající, aby se zde mohlo psát "skoro polovina Čechů".
  Nevěřím tomu, že by spousta lidí, kterým prý v soukromém sektoru moc přidávat nechtějí nebo živnostníkům, kteří si pořád stěžují, že nemají moc peněz se chtělo dávat ještě "sponzorský dar" na provoz velkolepých paláců pojišťoven a nabubřelé platy jejich zaměstnanců.
  Zvlášť, když čteme na internetu o strastech pozůstalých, se kterými se tito zaměstnanci hádali a pojistné vyplatit nechtěli.
  Nedávno tu byl článek, jak byl pán v exekuci, protože když přišel o práci a chtěl využít se pojistku pro případ ztráty zaměstnání, tak se mu tam vysmáli. Děkuji, to radši nechci. Raději solární panel na střechu, ať to vydělává.

 • 19. 1. 2015 11:57

  papa (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Tak ono bez pojistky vam hypoteku nedaji.. A ta musi zajistit hypoteku svou hodnotou. Dve pojistky jsou proto bezne... Cena 300-500,- neni zas tak prehnana dle kryti rizik. Ja jako osvc pojistku mam, radsi ty penize dam soukromnikovi nez statu, tam to teprv polknou ty pravy "palace"...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).