Hlavní navigace

Průzkum: Mnoho živnostníků nevyužívá výdajových paušálů

Sdílet

Gabriela Hájková 20. 10. 2011

Živnostníci a drobní podnikatelé většinou nepoužívají výdajové paušály. Vyplývá to z ankety společnosti B2M.CZ, která dotazy směřovala na 115 náhodně vybraných živnostníků zaregistrovaných v poptávkovém systému ePoptávka.cz. Více než 75 % z nich odpovědělo, výhod výdajových paušálů stejně nevyužívají. Upozorňujeme, že průzkum byl proveden pouze na malém vzorku, poměr proto nebude pravděpodobně přesně odpovídat skutečnosti.

70 % dotázaných v rámci ankety také uvedlo, že po změně pravidel daňové evidence tak, jak ji plánoval ministr financí Miroslav Kalousek, by o přechodu mezi paušálem a výpočtem nákladů podle skutečnosti neuvažovali.

Z námi oslovených živnostníků pouze 20 procent využívá výdajové paušály, většinu z nich by chystaná změna vůbec neovlivnila, řekl k průzkumu ředitel společnosti B2M.CZ Otto Kočí s tím, že oslovení živnostníci působí v různorodých odvětvích, jako je doprava, stavebnictví či výroba nábytku. Nejvíce zastoupeni jsou podnikatelé z oblasti řemeslných služeb, dodal.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).