Hlavní navigace

Průzkum: Majetek pojišťujeme více než život

Sdílet

Gabriela Hájková 15. 12. 2015

Majetek si Češi pojišťují více než svůj život. Vyplývá to z průzkumu NN pojišťovny a penzijní společnosti, podle kterého mají nějaký pojistný produkt sjednány tři čtvrtiny Čechů, životní pojištění ale jen 39 % z nich.

Počet smluv chránících před finančními následky úmrtí, nemoci či úrazu podle České asociace pojišťoven klesl za posledních 7 let o 43 %.

Poměrně nízké jsou podle průzkumu i pojistné částky u životního pojištění, které se pohybují v průměru kolem 200 tis. Kč. Podle odborníků by měla pojistka přitom pokrýt zhruba trojnásobek ročního příjmu.

V Evropě činí tento podíl 4 %, v USA 3,2 % a ve Velké Británii dokonce 8,8 %, u nás to je jen 1,7 %3, informovala Kateřina Štěrbová z NN s tím, že podobně se k životnímu pojištění staví i Poláci, Bulhaři nebo Rumuni. Jako důvod pro sjednání životního pojištění 75 % Čechů podle průzkumu uvádí zajištění blízkých a rodiny proti nečekaným událostem.

Z průzkumu dál vyplynulo, že pojištění domácnosti má sjednáno 43 % respondentů a autopojištění (povinné ručení nebo havarijní pojištění) pak 61 % účastníků průzkumu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).