Hlavní navigace

Průmysl oživuje, hluboké propady už by se opakovat neměly

Sdílet

Gabriela Hájková 12. 10. 2009

Očištěná průmyslová průmyslová produkce se oproti minulému měsíci zvýšila o 4 %. Meziročně se jedná o 8,4% propad. Hodnota nových zakázek se oproti minulému roku snížila o 13,6 %. Všechno jsou to výsledky, které jsou mnohem lepší než v minulých měsících, kdy jak produkce tak objednávky klesaly o pětinu nebo i více. Objednávky tak jasně kopírují vývoj v Německu – tam zahraniční objednávky rovněž výrazně přidaly. Ukazuje se tak úzká propojenost českého průmyslu s německým vývozem, uvedl Martin LobotkaČeské spořitelny s tím, že k meziročnímu poklesu hodnot nejvíce přispěla produkce kovů, strojů a elektrických zařízení a pozitivně naopak působila výroba motorových vozidel.

" Další vývoj bude od října negativní pro ty sektory, které nejvíc profitovaly z podpory vlád – nedomníváme se ale, že by jsme viděli podobné propady jako v posledním čtvrtletí minulého roku nebo v prvním kvartálu toho letošního. Dle nás sice automobilový průmysl zvolní, další části, zejména ty, které jsou navázány na německý vývoz, by však měly dále lehce růst pod vlivem oživení v Asii," odhaduje Lobotka.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 10. 2009 10:27

    anonymní
    Škodovka zavede opět 4denní pracovní týden. Teď prosákla na veřejnost informace, že automobil pro Roomy nejde na odbyt a že propad výroby je obrovský, což však vedení Škodovky vyvrací. Tak uvidíme, jak průmysl oživne.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).