Hlavní navigace

Průměrný úvěr na dovolenou přesahuje 22 tisíc korun

Sdílet

Redakce 29. 1. 2008

Z ankety společnosti Home Credit mezi cestovními kancelářemi vyplývá, že na lyžařskou dovolenou do zahraničí se letos vydá mnohem více lidí než loni. Češi si také zvykají na dvě rovnocenné dovolené v roce, kromě toho se zvyšuje počet Čechů, kteří místo na hory vyrážejí v zimě k moři. S rostoucím zájmem o dovolené se zvyšuje i poptávka po úvěrových produktech na jejich financování.

„Vloni jsme poskytli klientům na nákup zájezdů o 65 % více peněz než v roce 2006. Ačkoliv v tomto segmentu patří k vrcholům roku letní sezóna, splátkový prodej se stává standardním úvěrovým nástrojem i k nákupu zimních dovolených. Například loňský únor se v počtu uzavřených smluv zařadil hned za letní měsíce,“ uvádí Martin Vetýška, obchodní ředitel společnosti Home Credit a. s.

Průměrný úvěr Home Creditu na dovolenou přesahuje 22 tisíc korun. V období zimních a jarních zájezdů, tedy od ledna do dubna, se však za zájezdy platí víc – průměrně financovaná částka činí v těchto měsících více než 25 tisíc korun. Do tohoto období spadá i nejvyšší úvěr, který Home Credit na dovolenou v loňském roce poskytl: 73 605 Kč.

Vyřízení spotřebitelského úvěru na nákup dovolené je velmi jednoduché a rychlé. Klient si vybere zájezd z nabídky cestovní kanceláře nebo agentury a smlouvu o poskytnutí úvěru uzavře přímo v její pobočce. Standardně mu k tomu stačí dva doklady totožnosti. Schválení úvěru trvá přibližně tři minuty.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).