Hlavní navigace

Průměrná mzda v 1. čtvrtletí vzrostla o 793 Kč

Sdílet

David Sillmen 5. 6. 2014

Průměrná mzda v České republice za první čtvrtletí tohoto roku vzrostla o 793 Kč na 24 806 Kč. Nominálně tak narostla o 3,3 %, reálný nárůst potom po očištění inflace činil 3,1 %. Informoval o tom Český statistický úřad.

Výsledek předčil odhady analytiků, kteří čekali nárůst průměrné mzdy o pouhých 2,5 %. Faktory tak razantního zvýšení průměrné mzdy jsou ale částečně umělé. Loni totiž byla průměrná mzda uměle nižší, protože kvůli daňové změně byly odměny za rok 2012 v řadě velkých firem vypláceny ještě v prosinci, nikoliv až v lednu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 6. 2014 14:47

    Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz

    dneska je strasna spousta lidi co berou oficialne zakladni malej plat a zbytek na ruku, pripadne spousta lidi dela na cerno, i plno zivnostniku bez faktury, prumerna mzda je nekde kolem 35-40 tisic.

    Ano budete tu argumentovat, ze tamhle nekde na vsi starsi manzele maji kazdej 15 tisic a sou radi, ale ja ziju v mensim okresnim meste a spoluzaci ze stredni, kterym je dnes 35, tak prakticky nikdo nebere pod 40-50 a to mezi nami nejsou zadne mozkove elity ...

    Takze prumer z oficialne priznanych prijmu je jedna vec a skutecne prijmy vec druha, navic kde by se vzali vsechny ty baraky, nova auta, z 25 hrubeho asi tezko.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).