Hlavní navigace

Programu pro podporu tvorby nových pracovních míst splnil svůj účel

Sdílet

Redakce 25. 1. 2008

Podle Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest přinesl Program pro podporu tvorby nových pracovních míst v regionech nejvíce postižených nezaměstnaností více než deset tisíc nových pracovních míst a bezmála stovku investic za více než 4,5 miliardy korun.

O dotace z Programu mohly žádat společnosti, které chtěly začít pracovat nebo rozšířit výrobu na území okresů s nezaměstnaností nad celostátním průměrem. Na jedno nově vytvořené pracovní místo pak mohly získat až 200 tisíc korun. Investoři se do programu mohli hlásit od 2. června 2004 až do půlnoci 31. prosince 2007.

Nejúspěšnější v získávání nových projektů byl Hodonín a jeho okolí. Region přilákal celkem 25 projektů. Druhé místo patří Chomutovsku s deseti projekty, shodně po osmi projektech přilákaly Jeseník a Louny. Nejvíc projektů připravily společnosti, které působí ve strojírenství, plastikářství a v automobilovém sektoru.

Největší projekt z programu představila v roce 2004 společnost ASUS, která v Ostravě vytvořila 1950 pracovních míst ve výrobě notebooků. Ve stejném roce ohlásila plány zaměstnat v Ostravě 400 lidí i společnost GE Money Multiservis. Třetí nejrozsáhlejší investicí podpořenou z tohoto programu je projekt společnost Jeyes. Ta v Kadani na Chomutovsku vyrábí čistící a hygienické prostředky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).