Hlavní navigace

Prodáváte nemovitost? Takto si můžete prověřit makléře

Sdílet

Veronika Doskočilová

Při prodeji nemovitosti si mnoho lidí zaplatí služby realitního makléře, kterému prodej svěří. Ačkoli by vše mělo probíhat eticky a dle pravidel, ne vždy tomu tak musí být. Pokud jste na pochybách, můžete si realitního makléře prověřit.

Svou roli už při prvním setkání hraje i vzhled. Dobrého makléře můžete mnohdy poznat už na první pohled při vaší první schůzce podle jeho vystupování a chování. Ale i dodržení určitého dress codu. Dá se říci, na základě dojmu, která budí jako člověk, říká Dominik Ženatý, makléř realitní sítě CENTURY 21.

Snadno si také všimnete, jestli je na schůzku s vámi patřičně připraven. Neměl by se zajímat jen o to, za kolik se nemovitost prodá a jaký bude jeho zisk. Důležité je také zázemí. Ověřte si, jestli vůbec kancelář existuje. Pokud ano, měla by být zapsána v obchodním rejstříku. Alespoň jedenkrát byste měli kancelář navštívit osobně, abyste si o zázemí firmy udělali vlastní obrázek.

Samotný makléř by pak měl být velice aktivní. Dobrý plán zahrnuje internetovou a tištěnou inzerci, prodejní plachtu na nemovitosti, aktivní oslovování klientů atd.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).