Hlavní navigace

Prodáváte nemovitost? Takto si můžete prověřit makléře

Sdílet

Při prodeji nemovitosti si mnoho lidí zaplatí služby realitního makléře, kterému prodej svěří. Ačkoli by vše mělo probíhat eticky a dle pravidel, ne vždy tomu tak musí být. Pokud jste na pochybách, můžete si realitního makléře prověřit.

Svou roli už při prvním setkání hraje i vzhled. Dobrého makléře můžete mnohdy poznat už na první pohled při vaší první schůzce podle jeho vystupování a chování. Ale i dodržení určitého dress codu. Dá se říci, na základě dojmu, která budí jako člověk, říká Dominik Ženatý, makléř realitní sítě CENTURY 21.

Snadno si také všimnete, jestli je na schůzku s vámi patřičně připraven. Neměl by se zajímat jen o to, za kolik se nemovitost prodá a jaký bude jeho zisk. Důležité je také zázemí. Ověřte si, jestli vůbec kancelář existuje. Pokud ano, měla by být zapsána v obchodním rejstříku. Alespoň jedenkrát byste měli kancelář navštívit osobně, abyste si o zázemí firmy udělali vlastní obrázek.

Samotný makléř by pak měl být velice aktivní. Dobrý plán zahrnuje internetovou a tištěnou inzerci, prodejní plachtu na nemovitosti, aktivní oslovování klientů atd.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).