Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Proč Češi nenakupují on-line i potraviny? od ldx - 1. čekací doba - proč by člověk něco...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 5. 2016 13:32

  ldx (neregistrovaný) ---.opera-mini.net

  1. čekací doba - proč by člověk něco objednával na netu, když můžu skočit do obchodu za roh?

  2. v případě dovážkové služby je zase problém, že mi zboží dovezou, když se mi to už nehodí atd. Zase je lepší si tam zajít napřímo.

  - já bych uvítal možnost takového nákupu, kdy bych si naklikal na netu co potřebuju v aplikaci s tím, že zboží bude napytlíkované a připravené k odnosu u nějakého výdejového okénka, třeba do půl hodiny nebo podle v aplikaci zvolené doby. Asi tak jako drive-in u mekáčů. Pak by bylo nakupování online i u potravin velmi zajímavé.

 • 7. 5. 2016 15:57

  ViR

  Ad 1. i 2. U dcery a "rohlíku" to většinou funguje tak, že když se zasekne ve firmě do 19 až 20 hod., tak před odchodem nakliká nákup a vydá se k domovu, kam jí to trvá 30 - 40 minut. Těžko totiž může klientovi (který kůli nějakému jednání dorazil třeba z Ostravy) říci, "dejte si pauzu, já si odskočím nakoupit" :-). Maximálně si odkočí právě tak naklikat ten nákup vedle do kanceláře.

  Po příjezdu domů jí nejvýše během následující hodiny kurýr předá papírové tašky s nákupem... To je akorát tak v době, kdy se stačila převléci do domácího, trochu se opláchnout a dát najíst kočce :-). Pokud se doprava zpozdí (což je výjimečné), je zdarma. A občas ještě s pokázkou na další bezplatný dovoz.

  Když se zasekne v práci ještě déle, pak už většinou musí někam do večerky, potřebuje-li nutně nakoupit, neb "obchod za rohem" je již dávno zavřený.

  Ale časové možnosti i zaměstnání jinou činností zkrátka jsou jak u koho. Mně načasování nákupu běžně potíže nedělá. Ale také většinou nemám takové pracovní vytížení a takového typu, abych nemohl něco posunout...

 • 8. 5. 2016 11:07

  ldx (neregistrovaný) ---.opera-mini.net

  ... nejvýše během následující hodiny kurýr předá papírové tašky s nákupem... - tak kdyby jste napsal nanejvýše během následujících 15 minut, tak by to bylo tak akorát přijatelný. Čekat hodinu na večeři atd. může jen masochista.

  Já nepopírám, že tato služba je výborná pro důchodce, invalidy, lidi na vesnici v okolí dojížďkových služeb a ty ostatní, co mají buď dost času nebo pevný denní režim. Ale někomu včetně mně se to absolutně nehodí, daleko líp by mi vyhovovalo cestou z práce se stavit jen u okénka, zamávat číslem na displeji smartphonu, převzít tašku a dojít/dojet domů. Časový objem cca 30s a celková pohoda.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).