Hlavní navigace

Pro 9 z 10 Čechů je splácení dluhů otázkou cti

Sdílet

Tento názor zastává 92 % respondentů průzkumu, vypracovaného pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), agenturou Ipsos.

Hlavní motivací splácet své dluhy řádně a včas představuje pro 59 % respondentů uspokojení z dosažení stanoveného cíle. Za cílevědomější se považují spíše muži (63 %), než ženy (54 %). Až 90 % všech respondentů si uvědomuje, že splácení půjček vyžaduje pravidelnost a plánování vlastní finanční situace, říká Markéta Fixová, tisková mluvčí společnosti KRUK.

Stejný průzkum ukázal, že až 70 % lidí by kontaktovalo věřitele a požádalo o prodloužení splátek v případě, že by v bance měli nesplacenou půjčku, která je již dávno po termínu splatnosti. Alespoň nějaký obnos by se bance snažilo zaplatit 14 % lidí, aby ukázali vůli dluh řešit a 12 % dotázaných by vyčkalo, až je banka vyzve k úhradě dluhu. Jen 4 % lidí by se cíleně vyhýbala kontaktu s bankou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 4. 2016 15:45

    Jerry001 (neregistrovaný) 192.168.1.---

    ze uz MIT SAMOTNY UVER je pro 9 z 10 Cechu otazka cti. Jinak nechapu, proc si tolik lidi bere tolik nesmyslnych uveru na nesmyslne veci. Vsechny ty uvery na tablety, mobily, dovolene jsou totalni nesmysl. Krome hypoteky je dejme tomu par smysluplnych dluhu, ale vetsina dluhu tvori klasickej konzum, kterej se do lidi tlaci, aby se penize tocily dal a dal a moh se porad vykazovat ruuuust vseho moznyho ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).