Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Příspěvky na péči o těžce a nejvíce postižené příští rok porostou od lekarpraha.tk - Já mám nevyléčitelné onkologické onemocnění v posledním stádiu,...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 2. 2019 0:27

  lekarpraha.tk (neregistrovaný) ---.144.230.94.awnet.cz

  Já mám nevyléčitelné onkologické onemocnění v posledním stádiu, nemohu se bolestí (hlavně kloubů a svalů) téměř ani pohnout, přesto mě posudková lékařka přiznala opět jen 2. stupeň, zřejmě podle nějakých tabulek, na zápis ze sociálního šetření se ani nepodívala. Mohu sice podat odvolání, ale mám obavu z úředníků na ministerstvu, aby mi to ještě o stupeň nesnížili, jak se už pár lidem stalo. Škoda, že poslanci nenašli dostatek odvahy přidat i ve 2. stupni, jak bylo původně v plánu; finanční rozdíl mezi 2. a 3. stupněm bude nyní obrovský.

  Mám tedy na péči jen 4400 Kč, což je velmi málo, péče o mě trvá cca 20 hodin denně. Na obživu a ostatní základní životní potřeby nemám ani korunu (!), protože přes 3. stupeň invalidity mi nepřiznali žádný invalidní důchod. Pobíral jsem místo něj dávky HN, které mi pracovnice úřadu práce nedávno odejmula pod záminkou, že jsem se ve svém vážném stavu nebyl schopen dostavit na úřad k osobnímu jednání. Ministerstvo ji následně přikrylo, a tak v podstatě jen čekám na smrt hladem, protože ani nadace mi nepomohly a jinou možnost už nemám.
  Blíže viz https://lekarpraha.tk a https://twitter.com/lekarpraha .

  Přeji všem hodně sil a odvahy!

 • 5. 3. 2019 17:49

  Luka (neregistrovaný) ---.247.broadband.iol.cz

  Nezlobte se, ale je hodně divný, že máte 3.stupeň invalidity a nepřiznán žádný i v. důchod? Tomu se nedá věřit, fakt ne!!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).