Hlavní navigace

Připravenost slovenských podnikatelů na zavedení eura

Sdílet

Redakce 22. 4. 2008

Počátkem března provedla slovenská Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania (NARMSP) na území celého Slovenska průzkum připravenosti malých a středních podniků na zavedení eura. Z výsledků průzkumu vyplynulo, že v přijetí eura vidí výhodu nebo příležitost pro své podnikání pouze 18 % podnikatelů. Téměř polovina firem považuje přijetí eura za skutečnost, která nebude mít podstatný vliv na jejich činnost a necelá třetina se domnívá, že náklady se zavedením eura nebudou adekvátně vykompenzované přínosy.

Úroveň informovanosti o zavedení eura považuje více než 53 % podnikatelů za dostatečnou nebo spíše dostatečnou. Největší výhrady k úrovni informovanosti mají malí podnikatelé, kteří zaměstnávají do 10 zaměstnanců.

Největší problémy v přípravě na zavední eura očekávají podnikatelé v oblasti účetních a řídících informačních systémů, při práci s hotovostí v době duálního oběhu a při zobrazování dvojitých cen na účetních dokladech. Více než 16 % slovenských podnikatelů bude muset vyměnit své registrační pokladny, protože je nelze přizpůsobit požadavku zobrazovat cenu současně v korunách i eurech.

Zdroj: euromena.sk

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).