Přilepšit rodičům na důchod se chystá jen třetina lidí

Přispívat na důchod rodičům se chystá jen necelá třetina (29 %) české populace. Velká část populace (43 %) stále nemá dostatek informací o tom, že v rámci budoucí důchodové reformy bude existovat možnost adresně zasílat 1 % z odvodů ze sociálního pojištění rodičům na penzi. Ukazuje to průzkum společnosti AWD ČR, který mj. zkoumal právě solidaritu Čechů se stárnoucími rodiči a kterého se zúčastnilo 400 respondentů.

Je překvapující, že o příspěvku rodičům uvažuje dosud jen tak malý počet lidí, přestože bude plně financován ze státního rozpočtu a nebude je nic stát. Jak vyplývá z průzkumu, vláda má zatím velký dluh v tom, že smysluplnost jednoprocentního příspěvku občanům dostatečně nevysvětlila. Většina populace také dosud není ochotna přijmout fakt, že sociální role státu se v budoucnu bude snižovat. Tomu, kdo si nespoří, výhradně spoléhá jen na stát a jeho děti mu nebudou přispívat na důchod, tak hrozí reálné riziko seniorské chudoby, komentuje výsledky průzkumu hlavní analytik AWD ČR Tomáš Rampula.Zpravodajské služby asi budou mít přístup k informacím o soukromých účtech Komerční banka láká na své kreditní karty soutěží o 2000 korun        
baterieW
baterieW (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
3. 11. 2011 10:28 Nový

to jsou mi věci

Cituji:"Většina populace také dosud není ochotna přijmout fakt, že sociální role státu se v budoucnu bude snižovat"
Tak on o sociální roli státu rozhoduje hlavní analytik AWD ČR Tomáš Rampula??? To jsou mi věci. Já jsem dosud myslel, že o tom rozhoduje a bude rozhodovat demokraticky volený parlament ČR. A on pan analytik už to má za hotovou věc. No toto.