Spočítejte si...

Zavřít

Prezident Zeman zatím na státní dluh vybral milion, chce víc

Na účtu prezidentského fondu, který Miloš Zeman zřídil pro účely umořování českého státního dluhu, je po osmi měsících od jeho založení něco přes milion korun.

Zeman má o výši příspěvku zcela jiné představy a podle serveru iHned.cz plánuje společenskou fundraisingovou akci. Na ní budou potenciální dárci osloveni přímo, a pokud prezidenta nebudou chtít zklamat, pravděpodobně něco přispějí.

Již dříve Zeman oznámil, že příspěvek do svého fondu bude chápat jako svého druhu protislužbu za zařazení do podnikatelské mise či nespecifikovanou přímluvu.

Každý čtvrtý klient s končící fixací změnil banku Bez reforem růst nepřijde, prorokuje OECD        
Převzato !
Převzato ! (neregistrovaný) 91.103.166.---
22. 2. 2014 10:09 Nový

Ať ČNB z devizových rezerv zaplatí státní dluh - dluhopisy nominované v devizách !

Zejména když ČNB prodražila dluhovou službu !

Státní dluh v dluhopisech nominovaných v devizách činí do 700 mld. Kč, ČNB drží devizové rezervy ve výši 1150 mld. Kč. Když mohl Kalousek si bez problémů vybrat 65 mld. na pomoc Řecku a Kypru, mohl by Babiš žádat aby ČNB splatila dluhy státu v devizách a tak ulevila dluhové službě, kterou svým rozhodnutím zdražila až o 8%.
Je to podobné jako když ve fungujícím manželství manželka drží na účtu s nulovým úročením 1150000 Kč a muž dluží 700000 Kč za nákup rodinného vozu a platí z toho 16% úroky bance. Přitom oba toto auto využívají.
V případě státu to vypadá jako by vláda a ČNB byli v rozvodovém řízení.

polish STB
polish STB (neregistrovaný) 5.104.21.---
22. 2. 2014 11:02 Nový

hovno

Ještě budu ze svého skromného...dotovat zloděje a manipulanty,co to tu vše rozkradli,a to včetně.Emana!!!

antisosan
antisosan (neregistrovaný) 217.196.212.---
23. 2. 2014 7:52 Nový

Milošu na tenhle populistický trik ti ani podprůměrný idiot novinář neskočí.....

Milošu, sice jsem tě volil, stojím stále za Tebou, ale při Tvé inteligenci ruku na srdce- nač dělat s miliónem takovou šaškárnu... není lepší premiéru Dluhoslavovi dát nůž na krk, ať ve státní správě propustí 25% zaměstnanců, přestane lít prachy do bezedného cedníku zdravotních pojištoven, na většinou socanských krajích zavést protikorupčního nasazeného člověka a to by ses hned podivoval, jak tvůj účet nestoupá o milion ročně, ale o několik desítek miliard!!!!

Heh
Heh (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
12. 3. 2014 22:49 Nový

Dyť se to nevyplatí

na spořákách úroky nula nula nic, že se mu do toho vůbec chtělo. Kde to asi spoří? MSD nám zavřeli, že by šel do Fia? že se tu nezeptá nějakýho pana redaktora, aby se podíval, kam s tím. Dyť se mu to nemůže nikde vyplatit... kdyby mu aspoň patřil ten Hrad. Moh' by ho pronajímat. Psi tam dycky mohli, hulit tam taky nebyl problém, no aspoň bydlení pro studenty. Pronájem je prej přece furt tak dobrá investice...halt ČNB ani jemu nepřeje, prostě kdo spoří, nemá za nikoho...