Přestáváme spoléhat na stát. Na penzi si ukládáme víc

Varovné články, které naznačují, že stát se mladším o důchod nepostará, nutí Čechy přemýšlet nad zabezpečením na stáří. Potvrzují to například data Penzijního fondu České pojišťovny (PFČP), která napovídají, že si lidé ukládají na penzi více. Podle statistik se oproti minulému roku zdvojnásobil počet klientů, kteří si zvýšili příspěvek na penzijní připojištění.

Zatímco během března v roce 2010 se pro zvýšení úložky rozhodlo 2 tisíce lidí, o rok později už to byl dvojnásobek a letos více než 11 000 Kč. Většinou účastníci fondů zvyšují svou úložku (stejně jako v minulosti) o částku kolem 350 Kč. V průměru spoří klienti PFČP kolem 500 Kč měsíčně. 

Částka se bude zvyšovat i se změnou výše státního příspěvku. Více si přečtěte v článku Na změnu penzijního fondu máte posledních 14 dnů. Jaký fond zvolit?

Jak si vedou spořicí účty v reality testu? Kolik můžete ušetřit na lécích, když oběhnete lékárny na jednom náměstí?        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz
13. 4. 2012 11:54 Nový

umi vubec lidi pocitat ???

K cemu asi tak je 500 Kc mesicne ? to je 6000 rocne , neboli za rekneme 30 let je to 180 tis. plus mozna nejake uroky plus prispevky od statu dejme tomu 250 tis vite co si za 30 let inflace koupite za 250 tis ??? naprosto nic ... pokud lide nemuzou sporit minimalne 3-5 tisic mesicne a to rikam minimalne tak to nema cenu! akorat budou krmit fondy na poplatcich nic vic