Hlavní navigace

Představení s delfíny byl tunel

Sdílet

Delfíni v Praze nakonec opravdu nebudou. Svědčí o tom dluhy ve výši 8 601 811,67 Kč, žádný majetek a na účtu provozovatele akce pouhých 19 570 Kč. A 976 přihlášených věřitelů, kteří zaplatili za vstupenky na delfíní show.

(Podvedených je ve skutečnosti více, ale mnozí své pohledávky do insolvence nepřihlásili, protože nechtěli obětovat další čas a peníze. Plné uspokojení pohledávky se totiž nedá očekávat.)

Informace vyplývají ze zprávy insolvenčního správce, který nad společností převzal kontrolu poté, co ji letos v lednu Městský soud v Praze posla do konkurzu.

Většinu soudných výdajů (32 000 Kč) za věřitele uhradila společnost Český spotřebitel, jinak by insolvence nemohla proběhnout. Rozhodli jsme se financovat insolvenci, neboť to bylo jediné logické řešení a způsob, jak se dostat k dalším důkazům, abychom rozpohybovali orgány činné v trestním řízení. To se podařilo a do řízení již vstoupilo Městské státní zastupitelství. Dočkáme se tak snad konečně vyšetřování, kam se poděly utržené miliony. Je to také cesta, jak hnát k trestní i hmotné odpovědnosti vedení společnosti, uvedl Petr Němec, právník serveru Hromadnéžaloby.cz.

Insolvenční správce Karel Miča ve své zprávě také uvedl, že mu Artur Kaiser, majitel pořadatelské společnosti, neposkytl dosud účetnictví společnosti. Co se stalo s tržbou za vstupenky se tak stále neví. Zpráva dále uvádí, že vedení společnosti mělo firmu do insolvence poslat mnohem dříve než věřitelé, protože znalo ekonomický stav a muselo vědět, že na vracení peněz za vstupenky mít nebude.

Lístky na delfíní show byly prodávány přes stránky TICKETPORTAL. Dle našeho zjišťování by část utržených peněz mohla být ukryta právě zde. Insolvenční správce zkoumá i tuto variantu. Někam se ty miliony musely podít. Tajení účetnictví před insolvenčním správcem však může být signálem, že peníze už jsou vyvedeny někam jinam, myslí si Tomáš Pospíšil, ekonom serveru Hromadné žaloby.cz.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 4. 2015 21:18

  potapec (neregistrovaný) ---.128.broadband6.iol.cz

  tetelit se blahem, jak jakákoliv zvířata jsou vytržena ze svého přirozeného prostředí, jak musejí snášet dlouhé přejezdy, hluk, samotu, stres, nedostatek prostoru, nevhodnou potravu jenom proto, aby se pán tvorstva pobavil. Divoká zvířata i naše matička země jsou již dlouho týrána neuváženými zásahy bezohlednými lidmi.

 • 9. 4. 2015 23:00

  Honza (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Tak predpokladam, ze ste vegetarian, inak vas prispevok je cista demagogia. Po dalsie predpokladam, ze nemate ani ziadne domace zvieratko, pretoze pre tie tiez plati co ste napisali. A v pripade, ze ochoriete vy alebo vase deti na cukrovku, tak predpokladam, ze inzulin okamzite odmietnete a nechate to na prirodu-ved pri objave inzulinu tak nechutne trpeli psy.
  Ju, a doporucujem ak pojdete s detmi niekde na pout a bude tam nejaky maly ponik, tak ze ich poucite, ze povozit sa na nom je strasne nemoralne.

 • 10. 4. 2015 14:19

  Tonda

  Teď je otázka jestli kdy měli v plánu jakákoliv zvířata přivézt, tedy jestli to nebyl od počátku tunel spoléhající na to, že to nakonec dopadne tak jak to dopadlo.

 • 10. 4. 2015 9:57

  Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz

  Zalozim nakou firmu, prodam nakej budouci zavazek, kterej ve skutecnosti neexistuje, penize zinkasuju a je hotovo. Obvykle se takoveto firmy zakladaji na bile kone, je to takovej moderni trend jak rychle zbohatnout a nemuset nic delat ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).