Hlavní navigace

Pražští podnikatelé nedosáhnou na peníze z COVID II, jsou v bohatém regionu

Sdílet

Veronika Němcová 31. 3. 2020

Pražští podnikatelé zatím nedosáhnou na úvěry z programu COVID II, který připravila Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO). Program je určený podnikatelům a firmám do 250 zaměstnanců a umožňuje jim čerpat zvýhodněné úvěry.

Pražské podnikatele z programu nepůjde podpořit proto, že peníze v COVID II pocházejí z původně jiného programu, který ČMZRB poskytuje od loňského února a je financován ze strukturální fondů EU v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. A Praha se řadí do kategorie bohatých regionů, kterých se tento fond netýká.

S hlavním městem Praha banka (ČMZRB) jedná o tom, aby bylo v co nejkratší době možné nabídnout obdobné financování i těmto podnikům, uvedlo ministerstvo průmyslu na svém webu.

Program COVID II je určený podnikatelům a firmám do 250 zaměstnanců. Jeho prostřednictvím bude možné získat bezúročnou půjčku s ročním odkladem od 10 tisíc korun až do 15 milionů korun. Půjde o úvěry sjednané u komerčních bank, za které se zaručí stát prostřednictvím Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMRZB).

V první fázi je na podporu podnikání uvolněno 1,5 miliardy Kč, které půjdou z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).